Tradycje i zwyczaje myśliwskie

poradniki

Przewodnik szczególnie przydatny młodym myśliwym, a przede wszystkim słuchaczom kursów dla wstępujących do Polskiego Związku Łowieckiego. Zawiera opis i rodowód elementarnych tradycji, obrzędów i zwyczajów łowieckich, tworzących ceremoniał i etykietę łowów. Szczegółowo omawia m.in. ceremonię ślubowania myśliwskiego, przebieg chrztu myśliwskiego, sztukę układania pokotu, obyczaj wybierania króla polowania, sygnały łowieckie, modę łowiecką, a także wiele terminów z gwary łowieckiej.

Kasia2504 | 2016-09-26
VeraSonatti91 | 2016-03-15