Zgłosuj na książki roku 2017

Hamish Macbeth i śmierć obżartucha

Tłumaczenie: Joanna Żywina
Cykl: Hamish Macbeth (tom 8)
Wydawnictwo: Edipresse
Death of a Greedy Woman, A Hamish Macbeth Mistery
Monika

Cztery pary, dokładnie wybrane przez profesjonalną swatkę Marię Worth, gromadzą się w hotelu na zamku Tommel. Jednak zamiast miłosnej aury zamczysko wypełnia atmosfera aż gęsta od nienawiści. Czarę goryczy przelewa przyjazd ordynarnej i chciwej Pety. A kiedy miłość wychodzi oknem, morderca wchodzi drzwiami. Peta zostawia Hamishowi kłopotliwą zagadkę do rozwiązania: kto towarzyszył Pecie podczas jej ostatniego posiłku, który kobieta zakończyła martwa, z dużym czerwonym jabłkiem wetkniętym w usta.

źródło opisu: Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: www.edipresse.pl

fulmir | 2013-10-17
Przeczytana: 15 października 2013

Sięgając po ósmy tom z serii "Hamish Macbeth i ..." byłem ciekaw czym jeszcze zaskoczy nas autorka tej powieści M.C.Beaton? Mnie co prawda nie zaskoczyła ona niczym nowym, ponieważ znam już jej książki ale za to wyszedł jej całkiem zgrabny kryminał.
Na zamku Tommel gromadzi się osiem osób, uczestników klubu matrymonialnego "Szach Mat", którego szefową jest Maria Worth. Partneruje jej pewna nieprzyjemna i nietaktowna Peta Gore, która słynie z obżarstwa. Ci, którzy mieli okazję oglądać ją w akcji tzn. podczas jedzenia nie kryją swej niechęci do niej. Jej paskudny charakter przepełnia czarę goryczy i ktoś morduje nieszczęsną Petę.
Tą zagdkę może rozwiązać tylko Hamish Macbeth, ponieważ sierżant Blair jak zwykle wykazuje się w tym względzie brakiem sprytu i ignorancją.
8 tom Macbetha nie wybija się w porównaniu do poprzednich, może nie zachwyca ale też niczego mu nie brakuje. Jest to dobra książka na każdą porę dnia i nocy. Mam tylko może zastrzeżenie do postaci, które nie były dość...

Sanderka1985 | 2014-03-04
Przeczytana: 25 lutego 2014

Każdy lubi jeść, ale jedni lubią jeśc bardziej od innych. Tak można by zacząć streszczenie książki "Śmierć obżartucha". Tym razem Hamish Macbeth będzie miał do rozwiązania "śledztwo kulinarne". Żaden czytelnik nie ma wątpliwości, że posterunkowy potrafi poradzić sobie nawet z najtrudniejszym i najdziwniejszym zagadkowym morderstwem.
Tym razem do zamku Tommel przybywają cztery pary, dokładnie wybrane i poselekcjonowane, przez profesjonalną swatkę Marię Worth. Jednak zamiast miłosnej aury zamczysko wypełnia atmosfera aż gęsta od nienawiści. Wszyscy nienawidzą Pety obżartucha. Jej jedyną zaleta jest fakt, że wszystkich łączy wspólna niechęć do jej osoby. W dodatku Peta zostawia Hamishowi do rozwiązania nietypową zagadkę. Kim była osoba z którą spędziła ostatnie chwile życia? Na te i inne pytania odpowie autorka w tym bardzo fajnym tomie o przygodach posterunkowego z Lochdubh. Polecam

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2015 rok

Lektura lekka i przyjemna. Miły relaks w zimowe wieczory.

nojczas | 2018-02-22
Przeczytana: lipiec 2013