Sztuka okazywania miłości dzieciom

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

Większość rodziców szczerze kocha swoje dzieci, a jednak dramatem naszych czasów jest fakt, iż ogromna ilość dzieci tego nie odczuwa być może dlatego, że rodzice nie okazują im miłości w sposób, który przemawia do nich najlepiej. Ta książka mówi o tym, jak nauczyć się podstawowego języka miłości swojego dziecka i jak stosować go na co dzień.

Agnieszka | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

"Glebą, na której wyrastają wszystkie naprawdę wartościowe
przedsięwzięcia każdego człowieka,
jest doświadczenie miłości i uczenie się okazywania jej innym"

Bardzo wartościowa książka ukazująca tematykę pięciu języków miłości w odniesieniu do dzieci. Treści poparte wieloma przykładami, dużo praktycznych wskazówek - to wszystko wzbogaca wiedzę i buduje bazę nowych umiejętności, tak ważnych w życiu rodzica. Polecam!

Rosalia_de_Castro | 2015-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2015

Ważna pozycja dla rodziców, ale także dla małżonków. Autorzy stawiają tezę, że istnieje 5 języków miłości i każdy z nas preferuje jeden typ. Wyrażamy i lubimy otrzymywać miłość poprzez dotyk, słowa, czyny, prezenty i po prostu obecność, spędzanie czasu razem. Określenie, którym z wymienionych języków miłości "mówi" do nas dziecko, a także partner, jest niezwykle ważne w budowaniu zdrowej i szczęśliwej relacji.
Generalnie, polecam. Napisane oczywiście w amerykańskim stylu poradnikowym, osobiście darowałabym sobie odniesienia do Biblii, no, ale warto. Choćby po to, by zastanowić się nad sobą, swoim związkiem, relacjami w rodzinie.

Monika | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016