Odpowiedzi na pytania o miłość i uczucia

Tłumaczenie: Ewa Łukaszyk
Wydawnictwo: WAM
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Thrish

Książka zawiera 50 pytań dzisiejszych nastolatków. Przemyślenia, odczucia, wątpliwości krzyżują się w szczerym i pozbawionym hipokryzji dialogu o miłości, życiu uczuciowym, seksualności, przyjaźni. Autor udzielając odpowiedzi, nie unika najtrudniejszych problemów. Walorem książki jest prosty i komunikatywny język . Na końcu każdego rozdziału zamieszczone są odniesienia do nauki Kościoła z...

Książka zawiera 50 pytań dzisiejszych nastolatków.
Autor udzielając odpowiedzi, nie unika najtrudniejszych problemów. Walorem książki jest prosty i komunikatywny język . Na końcu każdego rozdziału zamieszczone są odniesienia do nauki Kościoła z następującymi po nich pytaniami, które mają pobudzić do dyskusji.
Książka godna polecenia nie tylko osobom młodym ale także wychowawcom, rodzicom, księżom, którzy często muszą odpowiadać na podobne pytania swoim wychowankom.

źródło opisu: http://gloria24.pl/odpowiedzi-na-pytania-o-milosc-i-uczucia

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Thrish | 2013-06-05
Przeczytana: 30 maja 2013

Włoski kapłan odpowiada na pytania młodzieży dotyczące dojrzewania, związków, relacji między ludzkich, posiadania dzieci, antykoncepcji, etc.

Podłącza to wszystko po Boga, wiarę, Biblię. Pokazuję, w których sytuacjach grzeszymy, a w których możemy być całkowicie moralnie spokojni.

Książka zawiera na końcu każdego rozdziału odniesienia do nauki Kościoła. Tuż za nimi znajdują się pytania pobudzające do dyskusji.

Utwór skierowany przede wszystkim do nastolatków, ale godny polecenia również wychowawcom, rodzicom, kapłanom.

Mimo moich kilkunastu lat znałam większość odpowiedzi, nawet z nawiązką. Ale jednak końcowe rozdziały zaciekawiły mnie na tyle, że ocena nie wynosi "2", jak było pierwotnie, lecz "2,5".

Czy jestem zadowolona z lektury?

Nudna, kościelna, lecz ucząca. To moja ocena.

Polecić ją mogę osobą o kompletnie niewiedzy (bez obrazy), osobie która chce się czegoś nauczyć, dowiedzieć, czy to, co robi nie jest potępiane przez religię oraz dorosłym, którzy swoją wiedzę...

Tosiula | 2013-11-07