Odkrycie matematyczne. O rozumieniu, uczeniu się i nauczaniu rozwiązywania zadań.

Tłumaczenie: Andrzej Góralski
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
Mathematical discovery
matematyka, heurystyka
Mariusz

Książka uczy, że przy odkrywaniu nowych prawd umiejevtności są ważniejsze od wiadomości, wskazuje owe umiejętności, podaje ogólne zasady postępowania i konkretne metody robocze pozwalające rozumieć problemy, uczyć się ich rozwiązywania i umieć uczyć innych. Prezentując dużą liczbę starannie dobranych przykładów książka daje Czytelnikowi możność wzbogacenia i utrwalenia procedur twórczego...

Prezentując dużą liczbę starannie dobranych przykładów książka daje Czytelnikowi możność wzbogacenia i utrwalenia procedur twórczego myślenia.
Książka jest pierwszym w języku polskim systematycznym wykładem nowoczesnej heurystyki.

źródło opisu: opis wydawcy

liaison | 2017-02-15