Battle of the Ampere

Cykl: Michael Vey (tom 3)
Wydawnictwo: Simon & Schuster
8 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
angielski
HouseOfReaders

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/16074409-battle-of-the-ampere

kulkam | 2015-09-16

Nie mogąc się doczekać na polskie tłumaczenie (poprzedni tom skończył się dość dramatycznie :) ), porwałam się na wersję angielską. I muszę przyznać, że czyta się ją całkiem nieźle - język jest dość prosty, akcja wartka - po kilkudziesięciu stronach zapomina się, że czyta się ją w innym języku :)
Tak jak poprzednie tomy, lektura trzyma w napięciu do ostatniej strony i nie brak w niej dramatycznych zwrotów akcji. Nie brak w niej także dramatów związanych w trudnymi decyzjami dot. lojalności wobec grupy, własnych słabości i oczekiwań. Myślę, że to ważne tematy nie tylko dla młodego czytelnika, a Evans pisze o nich mądrze i ciekawie.
Oczywiście (jak to bywa w tego typu książkach i filmach) niektóre sceny są może trochę naiwne, ale jako lektura do odstresowania nadaje się idealnie, a przy okazji zostawi nam kilka pytań do przemyślenia.

Malwa | 2014-05-30

Fajnie się czyta, Evans mistrz nastroju wprowadza klimat, polecam tym co lubią lekką lekturę

Majkel | 2018-02-01
Julia | 2018-01-27