Neuromarketing 2.0. Wygraj wojnę o umysł klienta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onepress Exclusive". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Onepress
Neuromarketing 2.0. Wygraj wojnę o umysł klienta
biznes, finanse

Wygraj wojnę o umysł klienta instrukcja obsługi umysłu na zakupach Idziesz ulicą. Nagle dostrzegasz żółtą walizkę leżącą nieopodal. Rozglądasz się, podchodzisz i otwierasz ją ostrożnie. W środku widzisz jakieś papiery i… plik banknotów! Uśmiechasz się i zastanawiasz, co z nimi zrobić… Mózg nie znosi pustki. Dlatego umieścił tę sytuację na znanej Ci ulicy. Ustalił też pogodę, porę dnia i roku....

Wygraj wojnę o umysł klienta
instrukcja obsługi umysłu na zakupach
Mózg nie znosi pustki. Dlatego umieścił tę sytuację na znanej Ci ulicy. Ustalił też pogodę, porę dnia i roku. A nawet dodał zakończenie tej historii… :) Niedługo zrobi Ci też kawał: będziesz odnosić wrażenie, że to Twoje prawdziwe wspomnienie. Dlaczego? Bo zapamiętywaniem doświadczeń i tego, skąd one pochodzą, zajmują się różne części mózgu. Dzięki temu jakiś znany z telewizji produkt możesz trzymać w ręce pierwszy raz w życiu, a jednocześnie czuć się tak, jakby był w Twoim domu od wieków. To prawdziwa neuromagia.
Neuromarketing 2.0 to efekt kilku lat wnikliwych obserwacji i analiz. Z chirurgiczną precyzją pokaże Ci, jak neuron po neuronie zdobyć umysł klienta.
Neurobranding. Dowiesz się, jak skonstruować nieśmiertelną i zapewniającą stabilność duszę marki oraz dać jej atrakcyjne, zmienne i intrygujące ciało – by kreować marki tak spójne i ciekawe, że nikt im się nie oprze.
Neurowriting - opowiadanie poruszających historii. Osiągniesz mistrzostwo w natychmiastowym motywowaniu swoich odbiorców do zakupu dzięki wplataniu w swoje marketingowe opowieści ukrytej historii rdzennej (ang. core story) i maskującej ją historii powierzchniowej (ang. surface story).
Neurodesign - projektowanie skutecznej komunikacji sensorycznej. Nauczysz się modyfikować zmysłowe parametry swoich komunikatów (np. jasność i kolory zdjęć, formatowanie tekstu, tempo muzyki itd.) tak, by uzyskać maksymalne efekty perswazyjne.
Neurolingwistyka. Odkryjesz, jak gramatyczne formy wyrazów czy związki frazeologiczne żywo wpływają na wyobraźnię odbiorców.
I wiele, wieeele więcej…

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/neuromarketing-2-0-wygr...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/okladki/125x163/neurom.jpg

greenmafa | 2018-01-15

Tytuł książki może być mylący z racji tego, że o neuromarketingu ta książka mówi naprawdę niewiele. Raczej jest tu opisana psychologia reklamy, a taki tytuł został nadany w celu zwiększenia sprzedaży na co i ja się nabrałam. Jeśli ktoś poszukuje podstawowych informacji o psychologii reklamy to polecam. Jeśli jednak szukacie książki bardziej "neuro" to proponuję szukać dalej.

Aleksander Zawalich | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

To ja dodałem tą książkę do biblioteki lubimyczytać. I jestem z tego średnio zadowolony. Daję książce ocenę 5, bo nie zachwyciła mnie, ale początkujący mogą znaleźć w niej intrygujące informacje o marketingu. O samym neuromarketingu jest mało, a najbardziej zaskakuje fakt, że w co najmniej jednym z rozdziałów wiedza jest przepisana ze wcześniejszych książek autora - w przypadku rozdziału Neurolingwistyka, informacje zostały zaczerpnięte z książki "Sztuka pisania perswazyjnych tekstów". Osobiście dla mnie taka praktyka jest nie do przyjęcia i dlatego ksiązka "Neuromarketing 2.0. Wygraj wojnę o umysł klienta" otrzymuje ocenę 5.