Nieszawskie baśnie wiślane

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
Nieszawa, historia, legenda, baśnie
Bożena

Nieszawskie baśnie wiślane przedstawiają fantastyczne historie umieszczone w realiach dawnej Nieszawy i okolic. Wiele wydarzeń, tych zmyślonych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, powiązanych jest z wydarzeniami prawdziwymi i dzięki temu baśnie zawierają wiele elementów poznawczych. Zapraszamy więc do wycieczki w dawne czasy, kiedy pośród ludzi panowała magia, okolicami rządziła królowa Wisły Wiślana, a na pobliskich wzgórzach – przy wcale nie największym głazie narzutowym w okolicy – zbierały się czarownice.

źródło opisu: www.marszalek.com.pl

źródło okładki: www.marszalek.com.pl