Piraci. Przygoda, abordaż i wyspy skarbów

Wydawnictwo: Jedność
piraci, przygoda
joly_fh

Niezwykła opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów! Książka ta wprowadza nas w pełen przygód świat piratów, a piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy sami byli częścią załogi pirackiego okrętu. Czy wiesz, w jaki sposób piraci atakowali statki? Jakie zwyczaje panowały na okręcie pirackim i jak piraci traktowali pojmanych więźniów? Czy znasz...

Niezwykła opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów!

Książka ta wprowadza nas w pełen przygód świat piratów, a piękne ilustracje pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że czujemy się tak, jakbyśmy sami byli częścią załogi pirackiego okrętu. Czy wiesz, w jaki sposób piraci atakowali statki? Jakie zwyczaje panowały na okręcie pirackim i jak piraci traktowali pojmanych więźniów? Czy znasz najsławniejszych piratów i czy wiesz czym różnił się korsarz od pirata? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronach tej wciągającej i pobudzającej fantazję opowieści. Awanturnicze życie piratów, ich nieustraszony charakter oraz legendarne ukryte skarby do dziś fascynują i budzą ciekawość, którą bez wątpienia pomoże zaspokoić ta pełna pasji książka.

Odbiorcy:
– dzieci w wieku szkolnym i rodzice.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– książka to nie tylko ciekawa opowieść o awanturniczym życiu i przygodach piratów, ale również bogate źródło wiedzy na temat rodzajów okrętów, żagli, węzłów żeglarskich, broni czy nawigacji.
– wszelkie opisy, np. rodzajów okrętów czy węzłów, wzbogacone są dokładnymi ilustracjami.
– w książce znajdziemy galerię najsłynniejszych piratów – opisom postaci towarzyszą piękne, realistyczne portrety.
– znajdziemy w niej wiele interesujących faktów.

źródło opisu: Wydawnictwo Jedność, 2013

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=14&products_id=2309

werka777 | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Dzieci niejednokrotnie uciekają się do nierzeczywistego świata baśni, krążąc wśród księżniczek, smoków czy skrzatów. Dobrze, kiedy w tej ucieczce pomagają im książki, ponieważ literatura ma w życiu człowieka bardzo ważne znaczenie i dobrze zakorzenić jej zalążek w dziecku już od samego początku. Czy jednak łatwo przykuć uwagę malucha na dłużej? Każdy rodzic wie, że nie jest to takie proste. Dobrze jest więc wybierać takie książki, które nie zanudzą, a wręcz przeciwnie stworzą niezapomnianą przygodę, o której długo się będzie pamiętać.

Jednym z ciekawszych tematów, który nurtuje młode pokolenie, są piraci. Mężczyźni pełni tajemnic, wiodący odmienne życie, niebezpieczni i nieustannie poszukujący skarbów – istnieli naprawdę i zbudowali swoją własną legendę, która potrafi zainteresować. Warto wspomnieć o tym, że nawet w dzisiejszych czasach słyszy się o pirackich napadach, których ofiarą padają różnorodne statki. Niejeden młody chłopiec marzy o tym, aby stać się kimś z takich ludzi,...

Agata | 2017-04-11
ReaderX | 2016-06-27