welesxxi

SPIS TREŚCI Od redakcji Olga Kielak Kto daje i zabiera mleko lubelskim krowom? Wycinek definicji kognitywnej krowy Anna Kowalska Jak baba spojrzy, to diabli garnki wezmą. O wierzeniach, obrzędach i zwyczajach garncarskich Agata Turczyn Próg w ludowych wierzeniach i zabiegach związanych z dzieckiem Joanna Kozieł Symbolika ikon maryjnych Elwira Wilczyńska Słowiańska koncepcja grzechu jako...

SPIS TREŚCI

Od redakcji

Olga Kielak
Kto daje i zabiera mleko lubelskim krowom? Wycinek definicji kognitywnej krowy

Anna Kowalska

Agata Turczyn
Próg w ludowych wierzeniach i zabiegach związanych z dzieckiem

Joanna Kozieł
Symbolika ikon maryjnych

Elwira Wilczyńska
Słowiańska koncepcja grzechu jako działania skrajnie negatywnego w świetle polskiego folkloru słownego

Michał Rozmysł
Uwagi o demonologii w "Podaniach i legendach polskich, ruskich i litewskich" Lucjana Siemieńskiego

Monika Żylińska
Zmora a porażenie przysenne. Racjonalizacja ludowych wierzeń demonicznych we współczesnych przekazach naukowych

Anna Czerwińska
Słowiańskie tematy tabu - przypadek aktu seksualnego

Milena Kardaś
Leksemy z komponentem благ - w języku rosyjskim i w innych językach słowiańskich

Karolina Malecka
Клёво шарить в молодёжном сленге!

Agnieszka Potyrańska
Sieć Diabła. O motywie pająka w poezji Zinaidy Gippius

Patryk Witczak
Георгий Иванов в воспоминаниях Ирины Одоевцевой и Нины Берберовой

Neonila Pawluk
Анима - Женщина - Жизнь в рассказе "Генрих" Ивана Бунина (из цикла "Темные аллеи")

Wojciech Bryda
Maszyna czy człowiek? O rosyjskiej i polskiej powieści produkcyjnej

Wioletta Partyka
Sceniczność dramatów Nikołaja Kolady na podstawie sztuki "Dwa plus dwa"

Dagna Bagińska
Fenomenologiczne odczytanie świata w twórczości Tarasa Prochaśki - "Inne dni Anny"

Agata Żarkowska
Metody zniewolenia człowieka w świetle ukraińskiej literatury obozowej

Weronika Gącerz
Galicja (Małopolska) Wschodnia w polskich i ukraińskich koncepcjach terytorialnych do roku 1918

Olena Gumeniuk
Działalność kulturalno-oświatowa studentów ukraińskich w Polsce w latach 1920-1939

Justyna Gorzkowicz
O historii Hucułów, ich tradycji muzycznej oraz Huculszczyźnie Stanisława Vincenza

źródło opisu: Wydawnictwo KUL, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwokul.lublin.pl