Wiersze dla dzieci

Skrzat
2013-01-01
2013-01-01
wiersze dla dzieci tuwim

Wnowienie klasycznego wydania – fleszbeki z dzieciństwa i łezka w oku. Te ilustracje <3 Wiadomo, niektóre wiersze dziwnie/niedobrze się zestarzały, ale i tak super było przeczytać je na głos córce - i ze swoim własnym, dorosłym aparatem krytycznym w głowie.

Te wiersze przypomniały mi moje dzieciństwo, przede wszystkim "Bambo", "Rzepka", "O panu Tralalińskim":i oczywiście kultowy pan Hilary i jego okulary. Jeżeli miałabym się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że wiersz "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" jest moim zdaniem wątpliwy pod względem moralnym - nie tylko zachowanie Grzesia, ale również tytułowej cioci pozostawia wiele do życzenia. Mimo tego małego "ale" daję 10/10.

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Z tej książeczki pochodzi mój pierwszy wierszyk jakiego nauczyłam się na pamięć, a mianowicie:" Spóźniony Słowik." Nauczyła mnie go ciocia.
Kiedy pewnego dnia babci spytała co bym chciała zjeść na obiad, bez namysłu odpowiedziałm: - " Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie.."
Miałam wtedy jakieś 3 latka.
Historia opowiadana do dziś na obiadach u babci:)
Najlepsze wydanie!
Cudowne ilustracje.
Klasyka.

Miałam wtedy jakieś 3 latka.
Historia opowiadana do dziś na obiadach u babci:)
Najlepsze...

Proste, masz dzieci, musisz mieć Tuwima :-) dzieciaki będą ci za to wdzięczne.
To wydanie jest o tyle fajne, że ilustracje wykonane przez Marcina Bruchnalskiego są nowoczesne, proste i zrozumiałe dla dzieci.

Proste, masz dzieci, musisz mieć Tuwima :-) dzieciaki będą ci za to wdzięczne.

Cudowny zbiór wierszy mistrza poezji, Tuwima. Ta książka ubarwiła moje dzieciństwo najpiękniejszymi kolorami!

Te piękne wiersze towarzyszą mi od dzieciństwa :)
Myślę że i Wy potraficie zacytować ich fragmenty!

Te piękne wiersze towarzyszą mi od dzieciństwa :)
Myślę że i Wy potraficie zacytować ich fragmenty!

Recenzja jest chyba zbędna :) Moje córki zawsze uwielbiały wierszyki i większość znały na pamięć a ja siłą rzeczy razem z nimi ;)
POLECAM dla każdego malucha :)

POLECAM dla każdego malucha :)

Na tych wierszykach wychowywały się pokolenia. Ciepłe, urocze, napisane bardzo piękną polszczyzną. Czy dziś dzieci też to czytają ? Nie wiem, ale jeśli nie, to nie wiedzą ile tracą.

Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima są jednymi z najbardziej znanych rymowanek, a wszystko dzięki niesamowitej biegłości językiem, propozycji zabawy słowem, interesujących historiom przykuwającym uwagę najmłodszych. Każdego roku powstaje wiele wydań z jego utworami. Dla najmłodszych czytelników są to książeczki w twardej oprawie i z kartonowymi stronami zawierającymi jeden wiersz z ilustracjami, dla przedszkolaków zbiory. I dziś o takim zbiorze Wam opowiem.
Do naszych rąk trafiła książka niezwykła. „Wiersze dla dzieci” Wydawnictwa Wilga pozwala małym czytelnikom przenieść się w baśniowy świat. Znajdziemy tam piękne ilustracje lokomotywy z licznymi wagonami, niezwykłych krajobrazów, zwierzaków, dzieciaków, a wszystko w formie, która sprawia, że czytanie staje się wspaniałą zabawą. Proste, estetyczne ilustracje o ciepłych kolorach utrwalają sceny, na których dzieje się bardzo wiele. A to maszynista sypie węgiel, a to zwierzęta w wagonach hałasują, płyną po niebie apetyczne obłoki, świergoczą ptaki, Grześ dźwiga ciężki worek, a pan Hilary robi wielki bałagan szukając swoich okularów. Nie zabraknie tam i spokojnych scen, na których uchwycono śpiącego kota czy zadowoloną z siebie Zosię Samosię. Z ilustracji przebija do małych czytelników spora dawka humoru, który jest nieodłącznym elementem wierszy Juliana Tuwima. Zobaczymy uciekającego przed kąpielą Murzynka Bambo oraz oblanego wodą zapominalskiego Słonia Trąbalskiego. Całość dopełniają śliskie strony, gruby papier, solidna oprawa oraz bardzo dobre szycie i klejenie. Taka książka bardzo szybko staje się lekturą, którą dziecko czyta samodzielnie. Umiejętne rozmieszczenie tekstu pomaga zachęcić małych czytelników do czytania. Przedszkolaki w czasie lektury wyruszą w podróż po niezwykłych ilustracjach Macieja Szymanowicza, który z niezwykłym wyczuciem zabiera dzieci w świat takich utworów Juliana Tuwima jak: Lokomotywa, Zosia Samosia, Bambo, Dyzio marzyciel, Ptasie radio, Idzie Grześ, Kotek, Okulary, Rzepka, Spóźniony słowik, Słoń Trąbalski.
Lekturę polecam wszystkim przedszkolakom. Czytanie takich wierszy może być interesującym treningiem pamięci, stawianiem pierwszych kroków w samodzielnym czytaniu, odkrywaniu, że słowami można się bawić, a książki mogą być pełne humoru.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Lektury
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Wiersze dla dzieci