Good For You

Cykl: Between The Lines (tom 3)
Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
HouseOfReaders

Reid Alexander's life is an open book. His Hollywood celebrity means that everything he does plays out in the public eye. Every relationship, every error in judgment is analyzed by strangers. His latest mistake totaled his car, destroyed a house and landed him in the hospital. Now his PR team is working overtime to salvage his image. One thing is clear—this is one predicament he won’t escape without paying for it.

Dori Cantrell is a genuine humanitarian—the outward opposite of everything Reid is about. When his DUI plea bargain lands him under her community service supervision, she proves unimpressed with his status and indifferent to his proximity, and he soon wants nothing more than to knock her off of her pedestal and prove she's human.

Counting the days until his month of service is over, Dori struggles to ignore his wicked magnetic pull while shocking him with her ability to see past his celebrity and challenging him to see his own wasted potential. But Dori has secrets of her own, safely locked away until one night turns her entire world upside down. Suddenly their only hope for connection and redemption hinges on one choice: whether or not to have faith in each other.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/13248357-good-for-you

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/13248357-good-for-you

Wiesława | 2016-11-14
Na półkach: PO NIEMIECKU
Przeczytana: 14 listopada 2016

Wow! Jaka piękna odmiana!!! Po przeczytaniu trzeciej części pieję z zachwytu. To piękna i mądra kontynuacja losów Reida Alexandra i jakże odmienna od tego, z czym mieliśmy do czynienia w dwóch pierwszych częściach. To niesamowite, co ze snoba, zadufanego w sobie gwiazdora filmowego była w stanie zrobić Dori Cantrell... Czyta się tą książkę jednym tchem i odczuwa wielki niedosyt, gdy padają ostatnie słowa. Z wielkim zainteresowaniem oczekuję na to, co nastąpi w kolejnej części, która w Niemczech pojawi się już w grudniu. Polecam wszystkim tą książkę, nie tylko trzynastolatkom, jak maiło to miejsce po lekturze części drugiej.

bloomy | 2016-08-01
LadyMakbet | 2013-12-28