Thief of Souls

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Star Shards Chronicles". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tor Books
angielski
HouseOfReaders

For five young people born with extraordinary powers, a climactic battle against Evil seemingly brought an end to their nightmare. But as they will discover, the nightmare has only begun.

Imprisoned for thousands of years, an ancient, malevolent force-The Bringer-awaits the moment when it can break free and wreak its revenge upon the world. Only one force can stop it: the power of the five.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/105502.Thief_of_Souls

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/105502.Thief_of_Souls