Szkolny program profilaktyki

poradniki

Książka przedstawia program ramowy, który może być wykorzystany w każdej szkole funkcjonującej w swoim środowisku i borykającej się ze swoimi problemami. Program profilaktyki skierowany jest nie tylko do uczniów, ale również do rodziców, nauczycieli i lokalnych instytucji. Rola szkoły w procesie wychowawczym jest szczególnie ważna, pomaga rozwiązywać i zapobiegać powstawaniu problemów. Opracowanie uwzględnia podstawy prawne, rady dla autorów programów profilaktyki, szkolny program profilaktyki, plan działań