Strategie interwencji kryzysowej

Wydawnictwo: Parpa
poradniki

Większość osób korzysta z poradnictwa psychologicznego lub psychoterapii z powodu jakiegoś kryzysu osobistego związanego na przykład ze śmiercią bliskiej osoby, nadużywaniem alkoholu, przemocą lub wypaleniem zawodowym. Kryzys pojawia się nagle i nieoczekiwanie, naruszając równowagę emocjonalno-fizyczną człowieka i mechanizmy radzenia sobie z trudnościami. Brak pomocy i wsparcia w takiej chwili może doprowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych, behawioralnych i poznawczych. Potrzebna jest natychmiastowa interwencja, która pomoże rozwiązać problem i uchroni przed destrukcją emocjonalną.

roxa175 | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016