Wbrew nadziei

Wydawnictwo: Szaron
literatura piękna
monia122333

Są w życiu takie wydarzenia, które zmieniają prawie wszystko. Sprawiają, że to, co znaliśmy do tej pory staje pod znakiem zapytania. Są zdarzenia, z których chcielibyśmy się obudzić, jak ze złego snu. W których zdaje się, że już nie ma nadziei. Z takimi realiami przychodzi zmierzyć się bohaterce tej książki, Wiktorii. Dla niej jest to śmiertelna choroba, która zmienia całkowicie jej dotychczasowe życie. I choć imię głównej postaci tej powieści nawiązuje do zwycięstwa, rzeczywistość stawia ją w miejscu przegranej, w którym pozostaje jedynie potężny ból, żal i bezradność. I kiedy okoliczności krzyczą – „to koniec”, okazuje się, że nie wszystko zostało jeszcze powiedziane… Że to dopiero początek… Że nawet w najtrudniejszej sytuacji w życiu jest droga.To książka nie tylko dla tych, którzy mierzą się z chorobą, ale dla każdego człowieka, który musi pokonać w życiu trudności. Który potrzebuje siły. Który pyta o sens. To książka o walce człowieka. O zmaganiu. O powstawaniu z upadku.O nadziei i sile, której potrzebuje każdy.Agnieszka Kubicka od lat chciała pisać książki, które wnosiłyby w życie ludzi coś wartościowego. Jej debiut literacki Wbrew nadziei przez wiele lat leżał w szufladzie, aż pokazała ją kilku niezależnym od siebie osobom, z których każda stwierdziła, że książka robi tak silne wrażenie, iż musi ujrzeć światło dzienne...Autorka chce w swoich publikacjach pokazywać nadzieję i miłość. Moc wiary i triumf dobra. Chce dzielić się tym, co cennego odkrywa w życiu swoim i innych ludzi.Na co dzień pracuje w ludźmi. Pomaga im jako coach, trener i doradca. Przez pięć lat była redaktorem portalu internetowego. Jej artykuły związane są z biznesem, rozwojem osobistym czy ogólnie pojętym życiem znaleźć można w różnych mediach ogólnopolskich.

źródło opisu: http://wydawnictwo.szaron.pl/produkty/wbrew-nadziei/

źródło okładki: http://wydawnictwo.szaron.pl/produkty/wbrew-nadziei/

kotokrvk | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No cóż. Główna bohaterka ma "nieoperacyjnego guza mózgu", ale Bóg ją "uzdrawia". Oczywiście wcześniej trzeba w Boga uwierzyć i przez te dwieście stron z hakiem bohaterka się "nawraca". "Wbrew nadziei" to naiwna proza chrześcijańska, banalna i straszliwie męcząca. Edytorsko średniaweczka (są błędy). Odradzam, bez względu na wyznanie.

Daria | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Niestety nie dotrwałam do końca, próbowałam z całych sił ale nie mam zamiaru się męczyć i książka wraca na półkę. Czytając książkę, czułam jakbym czytała wypracowanie ucznia szkoły gimnazjalnej. W dodatku strasznie dużo w niej marudzenia, płaczu i Boga. Dotrwałam do 90 strony i niestety jedyne co przez te 90 stron było to użalanie się nad sobą, nad życiem, płacz i mowa o Bogu. Zdecydowanie nie dla mnie.