Handling the Difficult Employee: Solving Performance Problems

Handling the Difficult Employee: Solving Performance Problems
poradniki
angielski
Karolina

Sooner or later every supervisor must deal with a difficult employee. This book helps managers understand why performance problems occur, and how to resolve them. It includes a six-step intervention model, and a thorough discussion of discipline and termination procedures.

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.books.google.com

Karolina | 2013-05-29
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 29 maja 2013

Książka poświęcona problemom z rezultatami pracowników, które mogą wynikać zarówno z ich niewiedzy jak i kompetencji. Tak jak wszystkie z serii Crisp, jest napisana bardzo prostym językiem i podzielona na logiczne części. Możemy się z nich dowiedzieć jak zdefiniować problematycznego pracownika, z czego mogą wynikać jego problemy i jak sobie z nimi radzić. Autorzy nie odnoszą się jednak do coachingu, a raczej do zainicjowania go. Jak przeprowadzić rozmowę zwracającą uwagę na problem i opracowującą plan naprawy. Dużo dają przykłady z objaśnieniami od autora. Polecam wszystkim, którzy muszą przeprowadzać trudne rozmowy.