Agatha Raisin i śmiertelne ukąszenie

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 23)
Wydawnictwo: Edipresse
Hiss and Hers, An Agatha Raisin Mystery
Agatha Raisin,
Anna

Agatha znowu się zakochała! Tym razem wpadł jej w oko miejscowy ogrodnik i bawidamek, George Marston. Z typową dla siebie bezwstydną determinacją pani Raisin zrobi wszystko, by go zdobyć, łącznie z pokryciem kosztów balu dobroczynnego, podczas którego planuje przypuścić miłosny atak. George nie pojawia się jednak na imprezie, więc Agatha rusza na poszukiwania. Gdy znajduje jego zwłoki w kompostowniku, postanawia wszcząć śledztwo. Skoro plan romansu spalił na panewce, pozostaje jej konfrontacja z kobietami, z którymi romansował niedoszły kochanek. Szybko okaże się, że miał dość skomplikowane życie uczuciowe.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

Lila | 2019-08-25
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Po serię o Agathie sięgam z sentymentu, ponieważ przez te 23 tomy polubiłam panią detektyw. Podziwiam M.C. Beaton za kreatywność i to, że każdy tom jest inny i niepowtarzalny pod względem przygód. Sama Agatha się nie zmienia, przez te kilkanaście tomów, zdążyłam poznać jej zachowania, to uparta i dociekliwa pani detektyw, szukająca wciąż miłości i która nie raz wchodzi w paradę policji. W tej części Agatha znów się zakochuje, Charles tak samo jak James pojawiają się i znikają nie mogąc się zdecydować czego tak naprawdę chcą od Agathy, a nowy obiekt westchnień zostaje zamordowany.
Po raz kolejny autorka mnie zaskoczyła, jednak mam wrażenie, że korekta jakby przysnęła przez ostatnie dwa tomy, w poprzedniej części Simona rodzice cudownie zmartwychwstali, a w tej części dziecko przystojnego inspektora policji z Wyckhadden w którym Agatha była zakochana w części 9 wyparowało.

Jadwiga | 2018-11-09

Sięgnęłam po książkę ze względu na pochlebne opinie na L.C. ale absolutnie nie przypadła mi do gustu.Słuchając audiobooka w drugiej godzinie miałam dość.Duża pani detektyw nie ma szans z małą Bahdajową z "Kapelusza za 100 tysięcy". Pozostanę przy swoim "repertuarze" literackim.

scarbossa | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2018
Przeczytana: 23 września 2018

Aghata dawno znów się zakochała, a do tego węże, wszędzie węże. I co chwila ktoś ląduje w szpitalu

veinylover | 2018-09-12
Przeczytana: 11 września 2018

Muszę powiedzieć, że ta historia mi się podoba, jak większość książeczek o seksoholicznej pani detektyw i jej zespole dochodzeniowym oraz przyjaciołach. Większość wad i zalet z poprzednich tomów, o których napisałem w innych opiniach można znaleźć w tej powieści, choć zarówno były mąż, jak i wchodzący o każdej porze dnia i nocy przy pomocy własnego klucza do domu bohaterki ekscentryczny przyjaciel są tu jakby mniej irytujący, niż zazwyczaj.
Kilka momentów wręcz mrożących krew w żyłach, to nieźle jak na tę serię, choć nie sądzimy czytając te momenty, że stanie się coś ostatecznie złego głównym bohaterom.
Na koniec refleksja luźno związana z samą książką.
Nawet autorka ma zakodowane w swojej podświadomości, że równość wobec prawa we współczesnych systemach sprawiedliwości europejskiej jest mitem. Celebryta z dużymi pieniędzmi zawsze się wybroni, wbrew oczywistym faktom, o ile nie zrobi czegoś naprawdę nieudolnego i to na scenie publicznej.
Choć nawet wtedy „na dwoje babka raczy...

dynamis | 2018-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 31 maja 2018

Szybko i przyjemnie się czyta. Najbardziej irytujące są momenty wtedy, kiedy autorka książki od któregoś tomu przytacza te same fakty dotyczące bohaterki i jej przeszłości, w szczególności jej firmę i osiągnięcia w public relation.
Mimo to warto spędzić wieczór nad tą książką.

Beata | 2017-10-13

Agatha , tradycyjnie jak zwykle genialna i wścibska i pyskata. Trochę dreszczyku emocji i humoru. Jednym słowem warto przeczytać!!!

| 2017-02-09

Dobrze się czytało. Jak to o Agacie. Dobry i lekki kryminał.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Kryminał z humorem.

PABLOPAN | 2014-12-28
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Po tylu tomach zachowania Agathy są łatwe do przewidzenia, a mimo to jej przygody ciągle są interesujące. Tym razem musi stawić czoło mordercy uzbrojonemu w jadowite węże. Jak zwykle będzie gorąco, a zakończenie zachęci do sięgnięcia po ostatnią (jak do tej pory) część.

Malwina | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

A już myślałam, już byłam pewna że Sir Charles się oświadczy a tu znowu klops! Przygody ta nasza Agatha ma co nie miara, ciągle coś się dzieje w jej życiu. Tym razem uszła cała, a już było tak blisko, żeby nie przeżyła. Ajj znów nam się zakocha ale tym razem w człowieku który rozkocha w sobie pół wsi. Agatho czas dorosnąć! :) Uwielbiam tą kobietę - niech nakręcą serial o niej. To dopiero by było!