Elektronika nad Odrą

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiedza o Ziemi Naszej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Diora, Elwro, Zeto, Odra
Myszor

Historia dolnośląskiego przemysłu elektronicznego i komputerowego od czasu zakończenia II wojny światowej do początku lat 70 XX wieku. Przybliżenie historii stojących za powstaniem zakładów Diora, Elwro, ZETO oraz komputerów serii Odra. Wypowiedzi ludzi nauki o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości polskiej komputeryzacji.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Skan autorski

Myszor | 2013-05-28
Przeczytana: 19 maja 2013

Bardzo ciekawe, entuzjastyczne spojrzenie na polską informatykę początku lat 70. XX w. Autor opisuje historię rozwoju na Dolnym Śląsku tej gałęzi przemysłu od końca II wojny światowej, wspomina takie zakłady jak Diora, Elwro czy Zeto. Oczywiście spory fragment poświęcony jest naszym wrocławskich cyfrowych "dzieciach" - komputerom z serii Odra. Całość uzupełniają zdjęcia ówczesnych cudów techniki i osób pracujących przy ich powstawaniu. Widać ogromny optymizm autora - trudno powiedzieć, czy szczery, czasy były takie, a nie inne - i trochę smutno się robi, czytając tę pozycję teraz, gdy widać już pewne zmarnowane szanse.

Na półkach