Tamtego lata nad Sekwaną

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
joly_fh

Monika Grosz ma wrażenie, że małżeństwo wymyka jej się spod kontroli. Brakuje w nim miłości i czułości. Jej męża pochłaniają praca, realizacja własnych planów oraz przelotne miłostki. Rozczarowana kobieta wyjeżdża do Paryża, gdzie znalazł schronienie jej klient Jacek Pohl. Chłopak wypowiedział wojnę magnatowi prasowemu Andreasowi Lewickiemu. Monika musi przygotować Jacka do trudnego procesu... Z początku Paryż nie daje jej zapomnienia, a przynosi tylko melancholię, bo właśnie tam spędziła z mężem najpiękniejsze chwile. Jednak wkrótce smutek Moniki rozproszy ktoś, kogo nie spodziewa się spotkać nad Sekwaną...

„Tamtego lata nad Sekwaną” to optymistyczny, przesycony urokliwym paryskim klimatem i pełny zaskoczeń romans z wątkiem sensacyjnym w tle. Powieść dająca otuchę oraz nadzieję tym wszystkim, którzy po wielu latach małżeństwa stwierdzili, że ich wybory okazały się pomyłką.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Wojciech Gołębiewski | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Agnieszka Błotnicka (ur. 1966) ma na LC 6 książek, 8 fanów, a notowania omawianej to: 5,85 (52 ocen i 18 opinii)
Liczby same mówią za siebie, więc ja tylko zaznaczam, że to literatura z Biblioteki w Toronto, co "widać, słychać i czuć", bo tylko taką udostępnia Polonii troskliwa Ojczyzna.

Mnie zafrapowała już okładka, na której wyczytałem:
"....kawa w termosach była chłodniejsza od wymiętego prześcieradła w ich hotelowym pokoju..."

Wzruszyłem się jak stary siennik, bo w odległej przeszłości nieraz, na wymiętym hotelowym (gorącym) prześcieradle, poparzyłem się kawą (również gorącą) z rozbitego pechowo termosu. Ale w ogóle książka cenna dla wszystkich kobiet zawiedzionych swoim stadłem małżeńskim.

Sursum corda!

A za sugerowaną nadzieję, że każdej zawiedzionej może się jeszcze przytrafić piękny romans - gwiazdek 6.
Snujcie marzenia. To nic nie ...

Gabriela | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Przyjemne czytadlo

eduko7 | 2016-08-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Całkiem przyjemna lektura na letni wieczór. Może też być na jesienny lub zimowy. Pogodna, mimo, że dotyka trudnych tematów: wypalony związek, ucieczka w pracę, brak poszanowania dla cudzej prywatności, poszukiwanie sensacji za wszelką cenę i młodzieńczy bunt, sprzeciw wobec zakłamania, bezduszności. Do tego rodzące się uczcie i to w klimacie Paryża.

Grażyna St | 2016-06-19
Przeczytana: wrzesień 2015

Przyjemna lektura. Szybko się czyta /na dwa wieczory/. Monika Grosz /adwokat firmy Winkler i Chądzyński/ jest obrońcą w sprawie: Jacek Pohl -Lewicki. Student, który założył stronę internetową i potentat prasowy /bezkarny/. Mąż Moniki- Wojtek oraz Tomasz /wdowiec/ i Monika. Dlaczego firmie prawniczej zależy na obronie Jacka to mała tajemnica. Dawna miłość dochodzi do głosu. Wszystko powoli się wyjaśnia. Mnie spodobał się klimat tej lektury, a więc polecam ją do przeczytania, by odpocząć od codzienności.

Muminka | 2016-04-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Temat delikatnie mówiąc oklepany, bo jak tu pojechać w interesach do Paryża i nie zakochać się? To by była obraza majestatu. Monika Grosz to ambitna prawniczka, której drogi z mężem Wojtkiem powoli się rozchodzą. Wybiera kontrakt w Paryżu i reprezentowanie kapryśnego klienta Jacka od zaplanowanego urlopu z mężem w Portugalii. Skwarne lipcowe klimaty w Paryżu przypominają jej beztroskie lata narzeczeństwa, ale spotyka na swej drodze dawnego klienta Tomasza i wiadomo już, jak się akcja potoczy. Opis wakacyjnego romansu z pewnością się wam spodoba, a lektura uczy że warto walczyć o swoje szczęście i nie godzić się na dawno wypalone związki. Miła odskocznia od poważniejszych książek.

Gosia | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

W trakcie podróży służbowej Monika spotyka dawnego znajomego i zakochuje się nie tylko w Paryżu...

lubka | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Do szybkiego przeczytania i szybkiego zapomnienia.

| 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Zupełnie niewymagająca lektura na krócej niż jedno popołudnie. Historyjka o szczęściu w nieszczęściu, czyli o miłości z odrobiną romantyzmu w tle. Dodatkowa gwiazdka za to, że napisana w przyjazny dla czytelnika sposób - czyta się sama. :)

Kinga24 | 2014-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2014

Książka pokazuje jak niepielęgnowane uczucia przestają istnieć i odbierają nam radość życia, do momentu aż znów kogoś pokochamy.:)

AGNIESZKA | 2014-06-30

Książka doskonale opisuje życie w które wkradła się rutyna, wypalenie...
Praca, dom, praca. Daje do zrozumienia, że czas jest w stanie zainfekować nawet to co najważniejsze- uczucie, miłość do drugiej osoby.
Książka zmusza do refleksji i przemyśleń, czym rzeczywiście jest szczęście.
Jest dowodem na to, że zanim znajdziemy przyszłość, przeszłość jest w stanie nas zgubić.