Walka o wewnętrzne wpływy w firmie. przypowieść o przywództwie, które z kolegów czyni rywali

Tłumaczenie: Urszula Zinserling
Wydawnictwo: MT Biznes
Silos, politics, and turf wars : a leadership fable about destroying the barriers that turn colleagues into competitors
biznes, finanse
joly_fh

Tym razem Patrick Lencioni mierzy się z tematem kosztownych i przyprawiających o obłęd silosów, czyli barier, które tworzy polityka organizacyjna. Silosy wyniszczają przedsiębiorstwa, zabijają wydajność, wystawiają dobrych pracowników za drzwi i narażają na szwank realizację korporacyjnych celów. Walka o wewnętrzne wpływy w firmie, podobnie jak inne książki Lencioniego, to fikcyjna, ale niesamowicie realistyczna opowieść.

Jest to historia Jude’a Cousinsa, pełnego zapału młodego konsultanta do spraw zarządzania, który rozpoczyna własną działalność i poszukuje rozwiązania jednego z najpowszechniejszych i najbardziej frustrujących problemów, z jakim stykają się jego klienci. Drogą prób i błędów opracowuje prostą, a jednocześnie przełomową metodę, która pomoże klientom przekształcić zamęt i wewnętrzne konflikty w przejrzystość i współpracę.

źródło opisu: MT Biznes, 2011

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b726-walka-o-wewnetrzne-wplywy-w-firmie.htm

Oxymemoron | 2015-10-11
| 2014-11-21