Epitafium dla życia

Wydawnictwo: Radwan
9788377451946
poezja
Mononoke

Śmierć jest nieodłączną częścią naszego życia. Jest naszym lękiem, jest stratą, gdy dotyka najbliższych. Rzadko kiedy możemy o niej mówić ze spokojem, prawie nigdy pogodnie. Staramy się o niej nie myśleć żyjąc w pośpiechu, zaskoczeni, kiedy pojawia się gdzieś obok. Oddychamy z ulgą, gdy tylko otrze się o nas, choć umieranie nie powinno być straszne dla tych, którzy nie potrafią żyć. Tomik...

Tomik „Epitafium dla życia” zachęca do rozważań nad tą tematyką w różnorakich formach, lecz zawsze emocjonalnie. Zwraca uwagę na niedostrzegalne czasem elementy życia i ukazuje śmierć w różnych odsłonach, począwszy od bólu, a skończywszy na pogodzeniu się z nią, bo nawet śmierć można oswoić, a skoro nie da się przed czymś uciec, może warto się przygotować?

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!