Objawienia Demoniczne.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prawdziwe historie o diabłach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Michalineum
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788370194253
religia, diabeł, szatan, objawienie, zło
religia
Jexx Skie

Jest to przegląd demonologii w ciągu wieków, zawierający udokumentowane i wstrząsające relacje o wielu przejawach działania złych duchów. Opisy zdarzeń zaprezentowane są przez Jakuba Szymańskiego na podstawie największych autorytetów, takich jak: Biblia, Homer, Arystoteles, św. Augustyn, św. Antoni Pustelnik, św. Benedykt, św. Franciszek z Asyżu, św. Jan od Krzyża, bł. Katarzyna Emmerich, św. Jan Bosco, św. o. Pio, św. s. Faustyna i inni. Pochodzące zarówno z najdalszej historii dziejów, jak i z czasów nam bliskich, odsłaniają jednocześnie prawdę o ukrytym, lecz morderczym oraz nieustannie trwającym konflikcie dobra i zła, którego uczestnikiem jest świat i ludzkość od początku istnienia. Książka podaje także przykłady metod, za pomocą których ludzie toczyli walkę z siłami ciemności.
„Objawienia demoniczne. Prawdziwe historie o diabłach” to pasjonująca i pouczająca lektura (nie tylko dla egzorcystów, księży, rekolekcjonistów), która - wyjaśniając zagadnienia duchowych zmagań - zachęca jednocześnie do zadumy nad kondycją duchową człowieka i sensem pracy duchowej nad sobą.
Tom I obejmuje opis zjawisk demonicznych od początku świata aż do późnego antyku.
Tom II obejmuje przedstawienie zjawisk demonicznych od okresu wczesnego średniowiecza aż po czasy ostateczne świata i ludzkości.

źródło opisu: Wydawnictwo Michalineum 2006

źródło okładki: Wydawnictwo Michalineum 2006

Jexx Skie | 2013-05-28

No takiego gniota to dawno nie czytałem, a czytałem z tj dziedziny sporo. Autor chyba gwałtownie kasy potrzebował i wypuścił coś takiego, co się w sumie nie kwalifikuje nawet do rozdawania za darmo. Już samo przebrnięcie wstepu jest osiągnięciem, gdzie autor testuje wytrzymałość czytelnika na dłużyzny, bzdury, pustosłowie i lanie wody. Przetrwałem wstęp mając nadzieję, że dalej jakoś się rozwinie jazda. Dałem sobie spokój około 150 strony. Jest to totalna kaszana, pisana dla niegramotnych ciemniaków z lat 20 ubiegłego wieku, niestrawna w żadne sposób.