Nowe szaty cesarza i inne baśnie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Keiserens nye Klæder
baśnie, Andersen
Agnieczka

"Przed wielu laty żył sobie cesarz, który tak bardzo lubił nowe, wspaniałe szaty, że wszystkie pieniądze wydawał na stroje. Nie dbał o swoich żołnierzy, nie zależało mu na teatrze ani na łowach, szło mu tylko o to, by obnosić przed ludźmi coraz to nowe stroje. Na każdą godzinę dnia miał inne ubranie, i tak samo, jak się mówi o królu, że jest na naradzie, mówiono o nim zawsze: "Cesarz jest w garderobie".

Wydanie zawiera cztery baśnie Andersena: Nowe szaty cesarza, Calineczka, Świniopas, Brzydkie kaczątko.

Ilustrowała Maria Uszacka.

źródło opisu: Poznańskie, 1989