Najsłynniejsze obrazy

101 Beguiling Album Paintings
malarstwo, sztuka, obrazy
sztuka
Aleksandra

Arcydzieła malarstwa ze wszystkich epok historycznych i ze wszystkich kontynentów: - sylwetki sławnych malarzy, - realia, w jakich powstawały ich dzieła, - znaczenie symboliki i barwy. Podróż po dziełach sztuki to podróż po historii cywilizacji. Zamieszczone w tej książce barwne ilustracje w połączeniu z dziejami obrazów i biografiami twórców uczynią z lektury prawdziwą wędrówkę po epokach, symbolizujących je artystach, czasie i przestrzeni tworzenia.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.pl

Wally | 2015-07-09

Ciekawie wykonana książka, bardzo ładna i czytelna - ale OGROMNY minus idzie za brak takich obrazów jak "Maja Naga", "Maja Ubrana", "Olimpia" oraz za nieukazanie takich artystów jak Frida Kahlo czy Amedeo Modigliani. Brakuje bardzo wieeeluuuu obrazów. Powinni zrobić druga część czy coś.

Patipp | 2015-05-28

Podstawowa wiedza na temat najsłynniejszych obrazów.

inga_dorota | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Bardzo lakoniczna pozycja. Niezła dla osób dopiero zaczynając przygodę ze sztuką. Plusem jest forma w jakiej wydano książkę - twarda oprawa, kredowy papier oraz jej różnorodność pod kątem artystów i kierunków. Zawiodłam trochę na ciekawostkach. W opisie "Opowieści barbarzyńskich" można przeczytać, iż obraz znajduje się w Muzeum Folkwang, a kilka linijek poniżej informacja ta figuruje jako ciekawostka. Podobnie sprawa miała się z W. A. Bouguereau. Przy "Kupidyn i Psyche jako dzieci" czytamy, iż autor umożliwił kobietom dostęp do Akademii Francuskiej. 9 stron dalej zdanie to jest już ciekawostką.

Aleksandra | 2013-05-28
Przeczytana: 2012 rok

Ta książka przypomina... karuzelę. Mamy znanych bądź mniej znanych malarzy, ale co chwilę wsiada Picasso, van Gogh, Gauguin... Co kilkanaście stron widnieją dzieła tych panów. Jest to album zawierający ponoć 101 najsłynniejszych obrazów... - z czego bonusowo na każdej stronie mamy trzy, cztery... Super! Ale... Czy nie lepiej byłoby je zastąpić, przedłużyć te fragmentaryczne opisy? Które i tak mało mówią? Nie pomagają tu nawet ciekawostki. Układ strony - chaotyczny.

Odradzam serdecznie ten album.