Drogi do medytacji chrześcijańskiej

Wydawnictwo: Tęcza
poradniki

Niniejsza książka jest owocem wieloletniego praktykowania medytacji chrze ścijańskiej. W pierwszej części autor opisuje przygotowanie i warunki konieczne do podjęcia medytacji. W części drugiej omówione zostają różne formy metytacji : medytacja dnia, słowa. Zestawione zostają i porównane ze sobą modlitwa i medytacja jako w przekonaniu autora różne ale uzupełniające się i wzbogacające wzajemnie drogi do Boga i do własnego wnętrza. W trzeciej części opisana jest medytacja chrześcijańska sensu stricto. Określone słowa oraz zdania z Ewangelii św.Jana stanowią motywy przewodnie medytacji mogącej prowadzić do spotkania z Chrystusem.

Renegatus | 2015-06-23
Przeczytana: 2012 rok