Pokonać ocean. Kiedy miłość wymaga od nas tego, co niemożliwe.

Seria: Złota Edycja
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Crossing Oceans
Gina Holmes, dziecko, przeszłość

Kiedy Jenny Lucas wyjeżdżała z domu, samotna i z nowym życiem pod sercem, obiecała sobie, że nigdy tam nie wróci. Życie okazuje się jednak nieprzewidywalne i weryfikuje nawet najlepiej ułożone plany. Po sześciu latach nieobecności Jenny wraca do rodzinnego miasteczka w Północnej Karolinie, żeby zmierzyć się z upiorami przeszłości. Póki jeszcze może, chce mieć wpływ na to, kto będzie wychowywał jej małą córeczkę, gdy jej zabraknie – tata, z którym nie miała kontaktu od momentu, gdy się przeprowadziła, czy może ojciec Belli… który jeszcze nie wie o istnieniu małej.
To, co się wydarzy, zjednoczy rodzinę na nowo i pozwoli im odkryć miłość, która ocala, gdy wszystko inne już zawodzi.

źródło opisu: http://www.edycja.pl

źródło okładki: http://www.edycja.pl

azazello | 2014-06-11

Jest to chyba druga książka przy której łezka w oku się zakręciła... w pierwszej połowie książki.

Potem to już łzy lały się tak rzewnie, że nie wiedziałem czy ją dokończę...

Czy może być coś smutniejszego od chwili gdy matka tłumaczy kilkuletniej córce, że umiera...?
Nie jest to książka tylko o wyborze między ojcem bohaterki, a ojcem jej córki o opiekę nad Bellą, jest to książka o ciężkiej i długiej drodze przygotowania do śmierci. Bohaterka wciąż spotykała na tej drodze mniejsze i większe przeszkody, a jakie to nie zamierzam zdradzać.

Szczerze polecam tę książkę... z paczką chusteczek obok

justi | 2013-06-04
Na półkach: Przeczytane, Najlepsze
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Mądra, głęboka opowieść o miłości (również miłości do dziecka), nie ckliwa i sentymentalna, chociaż temat zamykania swoich spraw bardzo łatwo ku temu może zmierzać.
Warto zwrócić uwagę na postać babci, uosobienia życiowej madrości. Bardzo, bardzo polecam.

Kati | 2016-09-17
Przeczytana: wrzesień 2016

Czytałam, płakałam, wzruszałam się, marzyłam, przeżywałam. Choć w normalnym życiu w cuda za bardzo nie wierzę,
do końca miałam nadzieję, że Jenny - główna bohaterka zostanie uzdrowiona z choroby nowotworowej.

Kolejna bardzo dobra i godna polecenia pozycja Edycji Świętego Pawła z serii Złota Edycja.
Niesamowita, barwna, wielowątkowa opowieść o wierze w Boga,nadziei, chorobie, śmierci, relacjach rodzinnych...
Jenny Lucas traci matkę w wyniku choroby nowotworowej, wyjeżdża skłócona ze swoim ojcem. W ciąży i zupełnie zdana na siebie postanawia
układać sobie życie z dala od rodziny. Jednak kiedy po 5 latach okazuje się, iż sama zachorowała na nowotwór postanawia
wrócić do rodziny dla dobra Isabelli. Czeka ją wiele trudnych i bolesnych chwil, aby poukładać swoje relacje z rodziną i
ojcem dziecka, który do tej pory nie wiedział o istnieniu Belli.

Jeszcze przez długi, długi czas będę przeżywała głęboko w sercu lekturę tej pozycji.

Kachna Kusyk | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Amerykański wyciskacz łez.... ale ryczałam z każdą stroną coraz głośniej i czytałam co raz szybciej zeby jak najszybciej wrócić do siebie.... nie wrociłam... jak niewiele czasu nam zostało i czy wszystkie relacje sa poukladane??? co sie stanie z naszymi najblizszymi, kto sie nimi zaopiekuje jesli nas zabraknie??? czy uda im sie odnalezc szczescie po nazym odejsciu??? czy beda o nas pamietac?? jak wychowuje swoje dzieci??? beda po mnie plakac czy pochowaja i wroca do swoich zajec?? czy ktos mnie zastapi w ich zyciu czy pozostawia te dziurke otwarta???

Kahhs | 2015-10-06

Rewelacja!

Maciej Tb | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Niezwykła książka, od pierwszej do ostatniej strony.
Niezwykle poruszająca opowieść o kończącym się życiu, nadziei i nade wszystko Miłości silniejszej niż śmierć :)

Agnieszka | 2013-10-13
Na półkach: + 2013, Przeczytane, Proza
Przeczytana: 01 września 2013

"...żal nie należy do uczuć przemawiających szeptem..."

Ciekawa, momentami wzruszająca opowieść o świadomości umierania.

pyzulka89 | 2017-03-28
Rafal | 2017-01-19