Bez ciebie nie ma lata

It's Not Summer Without You
new adult, lato
angielski
HouseOfReaders

Belly zawsze odliczała dni dzielące ją od lata. Wracała wtedy na plażę Cousins, do Conrada i Jeremiego. W tym roku jest inaczej. Zwłaszcza po tym, jak Susanna zachorowała, a Conrad przestał się troszczyć o ich związek. Wszystko się rozpadło, a Belly zaczęła marzyć o tym, żeby lato nigdy nie nadeszło. Kiedy jednak Jeremi informuje ją, że Conrad zniknął, dziewczyna uświadamia sobie, że musi coś naprawić.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/uploads/assets/PORADNIKI+Lit.Pop.pdf

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/uploads/assets/PORADNIKI+Lit.Pop.pdf

Arlet | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Jest trochę lepiej niż w "jedynce". Może dlatego, że więcej w tej części emocji i możemy odrobinę poznać punkt widzenia jednego z braci, czyli Jeremiego, gdyż ma on kilka swoich rozdziałów. To zawsze jakies urozmaicenie i tutaj faktycznie zadziałało, bo powiało świeżością.

Bohaterów dotyka tragedia, która odciska swoje piętno na każdym z nich. Belly ciągle myśli o Conradzie, mimo iż się rozstali (to nie jest spojler, mozna o tym przeczytać na okładce). Wydaje jej się, że na zawsze straciła więź łączącą ją z braćmi Fisherami i nic już nie będzie takie samo. Wakacje zapowiadają się nieciekawie - towarzystwo Taylor, niepożądany adorator i wszechogarniajaca nuda. Jednak letarg przerywa swym pojawieniem się - Jeremi. Chce, by Belly pomogła mu szukac Conrada, który zniknął.
Jaką tajemnicę skrywa starszy z Fisherów? Co ściągnęło go do Cousins, problemy w szkole? Czy jest szansa, by Conrad i Belly naprawili swoje stosunki? A co z Jeremim? Czy jego uczucia juz wygasły?
Tę część czytało...

młoda_pisarka | 2015-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

UWIERZ, ŻE DLA MNIE JESTEŚ...

Siedemnastoletnia Belly żyła pełnią życia jedynie latem, kiedy to wakacje spędzała w domku przy plaży w Cousins. Ona, jej mama, brat, Susanna oraz dwaj bracia - Conrad i Jeremi. Lato, co roku należało tylko do nich.

Ale tym razem jest inaczej. Po tym, jak Susanna zachorowała lato nie jest już ciepłe, lecz mroźne. Conrad, jedyny chłopak, którego Belly kiedykolwiek kochała, przestał troszczyć się o ich związek i zamknął się w sobie.

Po tragicznym wydarzeniu, które zmienia życie każdego z nich na zawsze, Belly może myśleć tylko o tym, jak bardzo Conrad ją zranił oraz o tym, jak odpłaciła mu się z równie olbrzymią siłą. I choć serce dziewczyny wydaje się strzaskane, Belly nie potrafi wymazać z pamięci swojej pierwszej i jedynej miłości.

Nagle w jej domu, setki kilometrów od Cousins pojawia się Jeremi - jeden z letnich braci oraz najlepszy przyjaciel Belly. Wiadomości nie są dobre. Conrad zniknął.

Belly nie może wyzbyć się przeczucia, że o to nadarza...

Priada | 2015-01-24
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Hmmm...może to niezbyt mądre, aby czytać nie w kolejności serię książek...zaczełam od drugiego, ale bardzo ciekawa książka mimo wszystko. Na pewno każdy z nas kiedy był mały, wyjeżdżał na wakacje przeważnie w te same miejsca...jeden domek wynajmowany od wieków nad jeziorem czy nad morzem itp.
Takie miejsca wywołują wspomnienia i nie ważne ile czasu mineło od ostatnich beztroskich wakacji. Ta książka właśnie przypomina o takich bezpiecznych miejscach chowanych pięknie opakowanych w pamięci z napisem SZCZĘŚCIE.
Bohaterka Belly zakochana w jednym z braci, z którymi wyjeżdżała na wakacje nie potrafi sobie poradzić z odczuciem odrzucenia. Jednak zamiast skupiać się na chorej miłości może warto rozejrzeć się dookoła i w końcu zauważyć, że nie tylko jedna osoba nas kocha.
Polecam.

Reading_is_sexyy | 2017-08-07
Na półkach: Przeczytane, 📚 2017 📚
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Druga część trylogii ''Lato'' podobała mi się równie bardzo, jak pierwsza. Zżyłam się z bohaterami i przeżywałam całą fabułę tak, jakbym to ja brała w niej udział. Niesamowita książka dostarczająca dużo wybuchów śmiechu a przy tym w subtelny sposób pokazująca nam ciężkie sytuacje, smutki i rozterki bohaterów, oraz problemy, których niestety nie powinni posiadać w tym wieku. Uczy, bawi i dostarcza rozrywki. Jest to powieść idealna na lato! Serdecznie polecam! :)

Kolejny tom serii "Lato" Jenny Han.
Czytając ją, ponownie czułam się jakby były wakacje, ale jest pisana w nieco innym klimacie. Pierwsza część była wesoła i lekka, a ta...
Nie można powiedzieć, że była trudna, może tylko trochę poważniejsza od poprzedniej.
Dla Belly wakacje letnie były kiedyś najważniejszą częścią roku. Spędzała je z najdroższymi jej osobami.
Tego lata jest inaczej. Dziewczyna wręcz ich unika. Wszystko w jej życiu ulega zmianie. Czy jeszcze kiedyś poczuje Lato?
Ciekawa powieść, ale według mnie pierwszy tom był lepszy.
I czułam w nim więcej Lata.

Sorrow | 2014-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: sierpień 2014

Pierwsza część była kiepska, a druga jest jeszcze gorsza... nie dzieję się nic! Główna bohaterka wkurza, decyzje całej trójki denerwują, a ten cały Conrad to jest tak dziecinny i żałosny, że aż szkoda marnować czasu aby o tym pisać. Zdecydowanie NIE.

Alex | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Książka świetna tak samo jak poprzedni tom. Tym razem Belly nie chce lata. Conrad znika i nikt nie wie gdzie jest Jeremmi i Belly próbują go znaleć, udaje im się to.. lecz od tego mamentu już nic nie będzie takie samo..

chanel | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Pierwszy raz zetknęłam się z lekturą Jenny Han i bardzo żałuję, że w ogóle zaczęłam ją czytać. Mówiąc szczerze to nawet nie przeczytałam jej do końca, choć w sumie powinnam i dopiero wtedy dać opinię. Lecz historia zawarta w tej książce była tak monotonna, że odechciewa jej się czytać. Bohaterka non stop opowiadała i wspominała swego byłego chłopaka, jego brata i ich wspólne wypady to Cousins.
Pierwszy raz zetknęłam się z książką, której nie przeczytałam do końca. Powieść zdecydowanie nie dla mnie.

Sol | 2014-09-12

Jest wiele książek o utracie najbliższych. O sposobach radzenia sobie z cierpieniem. O niewyobrażalnym bólu zarówno psychicznym, jak i fizycznym, z którym naprawdę ciężko sobie poradzić. I guzik prawda, że czas leczy rany, że z biegiem czasu uczucie straty mija. Nie wiem kto w to wierzy, chyba ten szczęściarz, który nie stracił nikogo mu bliskiego, albo ten twardziel, który nie posiada czegoś takiego jak uczucia. Po pierwsze: stratę bliskich każdy przeżywa inaczej. Nie będę się wypowiadała za wszystkich, ale sądzę, że osoba po śmierci kogoś bliskiego czuje ogromną pustkę, samotność, rozdzielający ból i smutek. Człowiek nie wie co ze sobą zrobić. Nie może znaleźć miejsca dla siebie. W głowie kłębią się wspomnienia, w oczach stają łzy, a w gardle rośnie ogromna gula, tak ciężka do przełknięcia, że człowiek się dusi. Powstaje wiele pytań, wiele niewiadomych. Wiele wyrzutów sumienia... Wiele niedokończonych rozmów i przygód.

Stracić bliskich można na wiele różnych sposobów....

popiszsieplay | 2017-01-20
Przeczytana: 24 lipca 2015

Dalsze perypetie Belly i chłopaków. Wyszedł z tego drugi Zmierzch, dziewczyna nie potrafi zdecydować, do którego z braci czuje miętę.

"Niezależnie od tego, co robisz i jak bardzo się starasz, nie masz władzy nad swoimi snami."