Lato w kuchni Pięciu Przemian. Przepisy wegetariańskie

Wydawnictwo: Illuminatio
7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
wegetarianizm, przepisy
joly_fh

Lato to jedyna pora roku tak obfita w świeże warzywa i owoce. Dojrzewające w słońcu sezonowe owoce i warzywa wzbogacone warzywami strączkowymi, kiełkami, nasionami i orzechami to podstawa zbilansowanej letniej diety według Pięciu Przemian. Teraz możesz skomponować pyszne, zdrowe i zrównoważone posiłki odpowiednie na letnie dni. Zachowując zasady gotowania według Pięciu Przemian i dodając...

Zachowując zasady gotowania według Pięciu Przemian i dodając składniki w odpowiedniej kolejności sprawisz, że energia wydobyta z potraw będzie krążyła i wzmacniała energię twojego organizmu, dzięki czemu osiągniesz równowagę, harmonię i pełnię zdrowia.

Lekka zupa, krem warzywny lub chłodnik. Warzywa gotowane bądź zapiekanka z kaszą. Sałatka z warzywami strączkowymi, a na deser szarlotka, gruszki w koglu-moglu lub maliny w sosie waniliowym… i oczywiście przetwory, by móc cieszyć się latem także za kilka miesięcy. To tylko niektóre z ponad 100 przepisów z wykorzystaniem sezonowych, wegetariańskich, a także bezglutenowych składników.

Według Pięciu Przemian lato to Przemiana Ognia, energetyczna naturę yang, żywiołowa czerwień i smak gorzki, zaś na poziomie emocji to radość życia, witalność, kreatywność i serdeczność, które śmiało możesz wykorzystać także w kuchni.

Anna Czelej od ponad 20 lat gotuje według Pięciu Przemian – wciąż tworząc nowe przepisy i fotografując przygotowane dania. Jest autorką świetnie przyjętych książek o gotowaniu według Pięciu Przemian, w tym bestsellerowej „Wiosny w kuchni Pięciu Przemian”.

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2013

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Paulina Kwiatkowska | 2013-07-05

Książki kulinarne uwielbiam. Z racji czytanej niedawno przeze mnie pozycji na temat Pięciu Przemian nie mogłam się doczekać, kiedy na rynku pojawi się 2 część cyklu, a dokładnie ,,Lato w kuchni Pięciu Przemian” Anny Czelej. Tym bardziej się ucieszyłam, gdy spostrzegłam, że prawie cała książka zawiera przepisy, i to jakie !

,,Lato to Przemiana Ognia, energetyczna natura Yang, żywiołowa czerwień i smak gorzki, zaś na poziomie emocji to radość życia, witalność, kreatywność i serdeczność, które śmiało możesz wykorzystać także w kuchni” 1

Uwielbiam lato za różnorodność warzyw i owoców sezonowych, na przetworzenie których w recenzowanej przeze mnie pozycji znajdziemy ciekawe przepisy. Książka została podzielona na kilka działów : zupy, surówki i sałatki, dania ciepłe, warzywa, przekąski i dodatki, desery oraz przetwory – wszystkie na tą porę roku. Muszę przyznać, że takiego zbioru dań wegetariańskich i bezglutenowych dawno nie widziałam.

Coś czuję, że czeka mnie wiele godzin...

dabrowska_ea | 2017-01-08
Przeczytana: 2016 rok