Archangel's Legion

Cykl: Guild Hunter (tom 6)
Wydawnictwo: Orion Books
Archangel's Legion
Łowca Gildii
angielski
swia1

Angels are falling from the sky in New York, struck down by a vicious, unknown force. Vampires are dying impossibly of disease. Guild hunter Elena Deveraux and the Archangel Raphael must discover the source of the wave of death before it engulfs their city and their people, leaving New York a ruin and Raphael’s Tower under siege by enemy archangels. Yet even as they fight desperately to...

Vampires are dying impossibly of disease.

Yet even as they fight desperately to save the city, an even darker force is stirring, its chill eyes trained on New York…and on Raphael. Rivers of crimson and nightmares given flesh, the world will never again be the same…

źródło opisu: http://www.nalinisingh.com/legion.php

źródło okładki: http://www.nalinisingh.com/legion.php

jovvi | 2018-06-19

Fajnie, fajnie:) Polecam ciekawe i świetnie napisane wtrącenie rzeszy nowych wątków. Szczególnie oczekuję na rozwinięcie dowódcy legionu - może być ostro:)

Secret_Violence | 2018-03-08
Przeczytana: 08 marca 2018

W końcu Elena i Raphael na pierwszym planie.

myfascinatingbooks | 2017-10-23

Jedna z moich ulubionych części tej serii - zwłaszcza po odsłuchaniu audiobooka po angielsku. Pięknie ukazuje coraz dojrzalsze relacje archanioła Rafaela ze swoją "małżonką" Eleną, z kolei dość "interesująco" Eleny i jej "niechętnej" teściowej.

W tej części warto zwrócić uwagę na całą ideę Legionu, a także zachodzącej "kaskady", czyli nieprzewidywalnego wzrostu mocy wśród najsilniejszych aniołów. Po za tym w tym tomie ma miejsce bitwa na terytorium Rafaela, która została opisana zaskakująco dobrze.

W toku każdego cyklu napisanego przez Nalini Singh okazuje się, że wymyślony przez nią świat zawsze jest przemyślany i spójny. Czytelnik nie znajdzie tu niezgodności z pozostałymi tomami w konstrukcji świata, co więcej Nalini Singh często promuje w swoich książkach równość rasową (czasem bardziej zauważalnie, czasem mniej).

Jednym z powodów dlaczego sięgam po książki Nalini Singh, jest jej bujna wyobraźnia. I chociaż pisze ona romanse paranormalne (przy czym na czytanie romansu nie...

Edziam | 2017-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2017

Oj dużo się dzieje i dalej jest ciekawie , polecam

Beata | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Rewelacyjny tom cyklu. Akcja bardzo dynamiczna, wiele tajemniczych zdarzeń, ogromna bitwa i tajemniczy Legion. Najlepszy, moim zdaniem, tom Archanielskiego cyklu. Wyraźnie zmieniają się osobowości poszczególnych bohaterów, ewoluują. Po ogromnym zainteresowaniu, jakie wzbudziła ta część, szybko zaczynam następną - mam nadzieję, że równie dobrą.

Urmurmina | 2015-11-16

W Nowym Jorku, mieście archanioła Rafaela i jego małżonki Eleny, zaczynają dziać się niewytłumaczalne zjawiska - anioły spadają z nieba, dziwny wirus zabija wampiry, a sam Rafael walczy z nieznaną mroczną mocą budzącą się w nim. Wszystko to jest zwiastunem zbliżającej się wojny między archaniołami. Ale kto za tym wszystkim stoi?

Po prostu kocham tę serię! Po dwóch ostatnich częściach, gdzie Rafael i Elena byli tylko tłem dla innych bohaterów serii "Łowczyni Gildii" - wampira Dmitriego i anioła Jasona - wreszcie ponownie dostałam moją ukochaną parę jako najważniejsze postaci w książce. Brakowało mi pięknego i potężnego archanioła oraz nieokiełznanej i odważnej łowczyni, którzy po prostu nie pozwalają mi się oderwać od czytania. Było wszystko to, co uwielbiam: gorąca namiętność, ogromna miłość, ale także kłótnie, koszmary przeszłości i trudna walka o bycie ze sobą bez względu na wszystko. Nalini Singh dodając do tego wielką wojnę między archaniołami sprawiła, że miałam nerwy w...

Sela | 2015-10-30

Świetna część, przeczytaną na jednym wydechu. Polecam!

bookish | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

KTO WIE GDZIE MOGĘ PRZECZYTAĆ KOLEJNE CZĘŚCI PROSZĘ O KONTAKT.

w tej części znów wracam do narracji Rafaela i Eleny. uwielbiam to jak ze sobą walczą o to kto ma prawo głosu, ale jednocześnie się kochają i jedno bez drugiego nie potrafi żyć. ta część jest najstraszniejsza w skutkach, ponieważ została wypowiedziana wojna, a oni muszą zrobić wszystko by uratować siebie, całą swoją twierdzę. a tajemniczy legion? czym się okażą jako para?

Witchen | 2014-09-03

Cały cykl świetny, chociaż szkoda, że trzeba czytać w PDFach, bo oczywiście wydane zostały tylko 2 pierwsze tomy. Z miłą chęcią zakupiłabym całą serię.
Cykl posiada to, co najbardziej lubię w książkach ostatnio: fantastykę, miłość i erotykę. Szczerze polecam :)

Satis | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

W Nowym Yorku anioły spadają z nieba, powalone przez nieznane siły. Wampiry umierają przez niemożliwe choroby.
Łowczyni Gildii Elena Deveraux i Archanioł Raphael muszą odkryć źródło fali śmierci zanim ogarnie ich miasto i ich ludzi. Fala zostawia Nowy York w ruinie oraz wieże Raphaela pod ostrzałem przez wrogie archanioły.
Ale nawet wtedy jak walczą rozpaczliwie by uratować miasto, mroczniejsza siła miesza w ich życiu, jej oczy skierowane są na Nowy York.. i na Raphaela. Rzeki pełne krwi i koszmary mające ciało. Świat już nigdy nie będzie taki sam jak wcześniej..

Czekałam bardzo długo by przeczytać tą książkę. Odkąd przeczytałam poprzednią część jak najszybciej chciałam przeczytać kolejną, ale nie udało mi się jej znaleźć. Szukałam szukałam i nic. Kompletnie nic. Po jakimś czasie znowu zaczęłam moje poszukiwanie książek, które bardzo chciałabym przeczytać, mając nadzieję że znajdę też "Archangel's Legion" ale nie powiodło mi się do końca dobrze. Co prawda znalazłam wtedy kilka...