Święty smok i jerzy

Wydawnictwo: Rebis
The Last Dream
8371204965
Jale

Pierwszy w Polsce zbiór opowiadań twórcy serii przygód Jima Eckerta zmieniającego się w smoka imieniem Gorbash. Tytułowa nowela stała się zaczątkiem owej serii. Oprócz niej w skład wchodzą m. in. rozprawa (jak najbardziej naukowa) o ogniakach, historia dziewczęcia-wilkołaka, w której podano również sposoby na takowe stwory, oraz opowieść o tym, do czego może doprowadzić wielki apetyt na kanapkę z musztardą.
Gordon R. Dickson urodził się w 1923 r. w Kanadzie. Pierwszą powieść wydał w 1956 r. Od tego czasu zdobył niemal wszystkie nagrody w zakresie science fiction: Hugo, Nebula, Jupiter i British Fantasy Award. Uznawany jest za jednego z najsłynniejszych pisarzy sf zarówno przez czytelników, jak i przez krytyków. Jest również autorem doskonałego cyklu "Dorsai!".

źródło opisu: Rebis, 1997 - tył okładki

źródło okładki: egzemplarz z kolekcji electric_cat

electric_cat | 2014-01-11
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Czytać moją opinię i komentować całość (debatować także) możecie na moim blogu pod adresem:

Fragment:

"Święty smok i jerzy"
"J. R. R. Tolkien 'pragnął smoków o głębokim wnętrzu.' Ale nawet dla największych smokofilów muszą istnieć pewne granice."

Uwięziony w ciele smoka Gorbasha Jim Eckert, asystent szefa katedry anglistyki w Riveroak College, puka do drzwi maga S. Carolinusa. Musi odnaleźć jakiś sposób, dzięki któremu uratuje ukochaną Angie z rąk innego smoka i zabierze ją z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie łatwe: mag nie wyskakuje ochoczo z chałupki, by bohaterowi pomóc (z dokuczającymi wrzodami żołądka mało komu chciałoby się radośnie nieść dobro całemu światu), do Jima/ Gorbasha wciąż czepia się stryjeczny dziadek Smrgol (bohater smoczego świata, który sam pokonał potężnego węża morskiego), a nad Jimem czasem kontrolę...

Matylda Saresta | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

Alicja | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018