The Eternity Cure

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Blood of Eden". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
The Eternity Cure
julie kagawa, antyutopia, fantasy,
angielski
Tess

W świecie Allison Sekemoto pozostała tylko jedna zasada: Krew wzywa krew. Dokonała już niemożliwego: umarła, żeby żyć. Wypędzona z Edenu i rozdzielona z chłopakiem, którego darzyła uczuciem, Allie musi posłuchać wezwania krwi, która każe jej uratować swojego stwórcę, Kanina, z rąk psychopatycznego wampira Sarrena. Jednak gdy trop doprowadza ją do miejsca gdzie się urodziła, do Nowego...

W świecie Allison Sekemoto pozostała tylko jedna zasada: Krew wzywa krew.
Dokonała już niemożliwego: umarła, żeby żyć. Wypędzona z Edenu i rozdzielona z chłopakiem, którego darzyła uczuciem, Allie musi posłuchać wezwania krwi, która każe jej uratować swojego stwórcę, Kanina, z rąk psychopatycznego wampira Sarrena. Jednak gdy trop doprowadza ją do miejsca gdzie się urodziła, do Nowego Covington, dziewczyna dowiaduje się czegoś, co może zmienić świat - i zakończyć istnienie ludzi i wampirów.
Nadchodzi nowa zaraza, nowa odmiana wirusa Czerwonych Płuc, który zdziesiątkował rasę ludzką wiele pokoleń temu - tym razem jest ona śmiertelna nie tylko dla ludzi, ale także dla wampirów. Ostatnia nadzieja leży w tajemnicach, które ukrywa Kanin, dlatego Allie musi dotrzeć do niego na czas.
Allison sądziła, że jej nieśmiertelność jest wieczna, lecz teraz, kiedy ważą się losy przyszłości, a linia między człowieczeństwem a byciem potworem, zaciera się jeszcze bardziej, Allie musi podjąć decyzję, której nawet sobie nie wyobraża.

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/13581990-the-eternity-cure

Dzika_Róża | 2016-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Ten tom mnie porwał, co prawda była dłuższa przerwa ale uważam że II jest stanowczo lepsza od I- no i kocham postać Szakala :) Jego komentarze docinki i wogóle bardzo ubarwia ten tom :)

Taczka | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Pierwsza część książki mile mnie zaskoczyła. Pewnie, że autorka wykorzystała już znane z innych książek motywy dystopii i elementów paranormalnych, ale jej sposób ukazania świata i ludzi był dość oryginalny i ciekawy. Po pierwsze główna bohaterka książki nie jest jakimś pełnym empatii dziewczęciem, dobrym i wspaniałomyślnym, które za wszelką cenę próbuje uchronić ludzkość przed złem. Allie jest po prostu szczurem ulicznym, obdarzonym sprytem i wolą przetrwania. Po przemianie miała różnego rodzaju wątpliwości, jednak w drugiej części nie znajdziemy już tego typu rozważań. Dziewczyna jest silniejsza i wie, czego chce. Wie, że musi żyć z wewnętrznym potworem, ale nie musi się poddawać każdej zachciance swego organizmu. Nauczyła się wybierać mniejsze zło i choć w ten sposób ocalić resztki swojego człowieczeństwa.
Drugi tom trylogii Blood of Eden opiera się na poszukiwaniu Kanina, który uwięziony przez Sarrena cierpi niewysłowione katusze. Allie jest zdeterminowana aby go odnaleźć i...

książek: 2041
Sybi | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

Drugi tom jest znacznie lepszy od pierwszego, akcja trzyma w napięciu aż do samego końca.

Plus za postać Jackala i jego kapitalne komentarze, he just made my day ;)

Gdyby nie ta idylliczna miłość między Allie i Zeke to książka znacząco by zyskała, ale tempo wydarzeń było tak pełne dynamiki, że ledwie zwracałam uwagę na ochy i achy między tą dwójką.

aNNA99 | 2015-08-15
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Druga część trylogii „Blood of Eden“. Po rozstaniu się z grupą ludzi, z którą podróżowała Allison podąża tropem dręczyciela jej mentora. Krew wzywa krew, także Allison jest w stanie wyczuć, gdzie jej mentor się znajduje. Jednak pewnego dnia staje u rozstaju dróg, ponieważ wyczuwa dwa tropy. Allison decyduje się podążyć za silniejszym i trafia nie na Sarrena, ale na swojego brata krwi, Jackal, który w poprzedniej części zabił kilku jej przyjaciół. Jackal składa Allie propozycję: Ona pomoże mu poszukać starego laboratorium w Old D.C, a on w zamian pomoże uwolnić Sarrena. Mimo chęci zabicia Jackala, Allie zgadza się ba układ. A trop ich wspólnego mentora prowadzi ich do New Covington, miasta, w którym Allie dorastała…

Druga cześć ma o wiele więcej akcji niż pierwsza i oprócz samego początku w ogóle się nie przeciąga. Jeszcze bardziej polubiłam Allie, a sarkastyczne uwagi Jackala bardzo często doprowadziły mnie do śmiechu. Końca zdradzić nie chcę, ale powiem tylko, że szczęśliwy to...

Feyra | 2017-12-01
helkusia | 2017-10-05