W aeroplanie

Wydawnictwo: Bona
joly_fh

Nie błądzi ten, kto zapewnia swoim dzieciom kontakt z książkową klasyką już od najmłodszych lat. Wszak uczyć się należy od najlepszych! A cóż dopiero, kiedy kanoniczny tekst Juliana Tuwima oprawiony zostaje w ramy odważnego, nowatorskiego opracowania graficznego, wyróżniającego się pomysłowością na tle naiwnych ilustracji, jakie zazwyczaj kierowane są do tej grupy wiekowej. Bona oddaje do rąk najmłodszych kartonową książeczkę z jednym z najzabawniejszych wierszyków dzieciństwa.

Babcia i kurka wyruszają w szaloną podróż – proszę zapiąć pasy!

źródło opisu: Wydawnictwo Bona, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwobona.pl/katalog/61/W-aeroplanie/

Villiana | 2015-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Świetny rymowany wierszyk o przygodzie babci i jej kurki. Zafascynował zarówno mnie jak i moje dzieci, napisany w bardzo wesoły sposób, do tego ciekawe ilustracje. Puenta zaskakująca :)

Danway | 2011-12-23
Przeczytana: 1990 rok

Bardzo wesoły rymowany wiersz o babci i jej kurce "złotopiórce"... W zabawny sposób Tuwim pokazał nam świat widziany z samolotu, a nawet można śmiało z lotu ptaka... Jak się okazuje na końcu wiersza czasami mogą nam się przyśnić bardzo nierealne rzeczy. Przez to w naszych snach jest taka wielka moc...

Książkowo_czyta | 2011-12-28
Przeczytana: 1991 rok

Zapadający w pamięć wiersz o leciwej babci i jej przekornej kurce... Choć poznany wiele lat temu nadal przywołuje uśmiech na twarzy oraz wspomnienia z dzieciństwa.

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC ksiażki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Ta akurat książeczka była jedną z moich ulubionych. Zwracała uwagę na dom, mamę i ciepło rodzinne.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

iga | 2012-08-26

Moja mama miała przy mnie ciężki żywot, bo już jako pięciolatka dręczyłam ją przy każdej nadarzającej się sytuacji, żeby kupiła mi książeczkę.
I dzięki tej serii jestem wielką fanką książek :)

Idealnie zestawiona forma z treścią.
Dla mnie książeczka perfekcyjna pod każdym względem (język, ilustracje, fabuła, humor).

Książka z czasów mojego dzieciństwa.
Pamiętam, jakim rozczarowaniem było dla mnie, że to wszystko co się wydarzyło w aeroplanie to był tylko sen. Ale i tak bardzo miło ją wspominam, uznając za jedną z najważniejszych w moim życiu.

Teraz czytam ją 2-letniej córce.

Dlaczego, ach dlaczego nie ma reprintu?!
- I nie, dołączenie tej pozycji do Antologii „Poczytaj mi mamo” dla mnie nie załatwia sprawy.
Zwłaszcza, że rozkładówki z niewiadomego powodu są rozcięte i rozsunięte względem siebie, co niszczy piękno tych ilustracji.

Ta książka zasługuje na więcej.

Drobinka | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Pamiętam z dzieciństwa, teraz odświeżyłam sobie serię "Poczytaj mi, mamo". Wiersz jest rytmiczny, dynamiczny, a pomysł ciekawy, mimo to utwór nie należy do moich ulubionych. Może to brak zamiłowania do samolotów i mały lęk wysokości, a może to zakończenie nie pozwala mi się zainteresować fabułą. Dzieciom się jednakowoż zwykle podoba, więc i tak polecam.

zołzetta | 2010-07-28

Chyba moja pierwsza "poważna" książeczka. Do dziś nie zapomnę jak czytałam ją w przedszkolu dzieciom, które jeszcze nie znały literek ;) aż się łezka w oku kręci.

miś | 2017-12-02

Powietrzna przygoda babci i kurki. Sympatyczne nieziemsko, niebiańsko! Zachęcam do wzbicia się ponad chmury z tym przeuroczym duetem.
6/10

V-12 | 2018-03-26

To chyba pierwsza książeczka, którą pamiętam z dzieciństwa. Lata 80., choć dla dorosłych ponure, dla nas były całkiem kolorowe. I jakieś takie fajniejsze. To właśnie dzięki takim książeczkom świat był piękny. Świetnie rozwijały wyobraźnię.