Dama w haremie

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Bought for the Harem
harlequin, romans, harem, miłość, ucieczka
raven

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2013

źródło okładki: http://harlequin.pl

sola255 | 2015-01-28

Przeczytana kiedyś ,zupełnie zapomniana . Dziwny styl ma autorka .Oczywiście to są tylko moje odczucia. czyta się troszkę , jak relację jakiejś historii. Bez rozwijania wątków .Całość akcji dzieje się szybko .Tak szybko ,że nie ma nawet czasu na wytworzenie jakiegokolwiek napięcia czy dramaturgii .Wątki tak się układają ,że bardzo szybko zmierza się do określonego z góry celu bez zbędnych przeszkód. Jeśli takowe się pojawiają są w zgrabny sposób usuwane , że czytelnik nie zdąży się skupić na jednym wątku , juz jest przenoszony do zamykania innego.
To nie jest literatura tzw wysokich wymagań , ale po lekturze nie zostaje potem żadne wrażenie . Kwestia zależności haremowych została tez potraktowana dla mnie bardzo po europejsku .Kalif , jego syn i otoczenie to prawie jak europejscy gentelmeni .Mało mnie to przekonuje i chyba zakończę przygodę z ksiązkami tej pani.

Margo | 2014-03-20

Podczas podróży do Hiszpanii lady Harriet zostaje porwana przez piratów. Trafia do niewoli kalifa Kahlida ibn Ossamana. Zanim władca zdecyduje o jej losie, powierza Harriet księciu Kasimowi. Książę szybko poddaje się urokowi pięknej Angielki i zaczyna obmyślać plan ich ucieczki… Jest to dobry romans historyczny(jak dla mnie nic tam z historii nie było ^^ ,ale tak przynajmniej pisze na okładce XD ). Książkę czyta się szybko i przyjemnie (zresztą jak każdy harlequin :P ) Pełna romantyzmu lekka i miła lekturka.