Sudety. Karkonosze. Góry Izerskie. Góry Sowie. Góry Stołowe. Masyw Śnieżnika. Przewodnik z górskiej półki

Wydawnictwo: Bezdroża
joly_fh

Przewodniki otwierają krótkie poradniki turysty pieszego, narciarskiego i rowerowego – kompendium podstawowej wiedzy dotyczącej ekwipunku i sposobów bezpiecznego poruszania się w terenie, właściwych dla tego typu aktywności. W dalszej części znalazły się zwięzłe opisy poszczególnych części Sudetów. Zebrano w nich najważniejsze informacje krajoznawcze (topografia, geologia, klimat, przyroda,...

W dalszej części znalazły się zwięzłe opisy poszczególnych części Sudetów. Zebrano w nich najważniejsze informacje krajoznawcze (topografia, geologia, klimat, przyroda, historia, zabytki) i praktyczne (dojazd, zagospodarowanie turystyczne i in.) dotyczące wspomnianych pasm. Zasadniczą część rozdziałów poświęconych kolejnym grupom górskim stanowią propozycje wycieczek – opisy znakowanych tras turystycznych, przede wszystkim pieszych (zwykle dostępnych także dla miłośników wędrówek narciarskich), rowerowych, konnych, a także atrakcyjnych krajoznawczo tras samochodowych.

Chcemy skierować Cię, Czytelniku, w miejsca szczególnie interesujące, „obowiązkowe punkty”, które trzeba zobaczyć, by móc powiedzieć, że zwiedziło się dany region. Oczywiście polecane w przewodniku trasy nie wyczerpują możliwości turystycznych wędrówek po opisywanym terenie. Mamy nadzieję, że przejście tras zaproponowanych w naszym przewodniku będzie impulsem do dalszego, samodzielnego odkrywania i poznawania Sudetów.

źródło opisu: Bezdroża, 2013

źródło okładki: www.bezdroza.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!