Tajlandia. Świątynie, pływające targi i rajskie plaże

Wydawnictwo: Helion
tajlandia, azja, przewodnik
joly_fh

Tajlandia to barwny kraj egzotycznych zapachów, smaków i dźwięków. Zamiast gołębi w centrum wielkiego miasta – krokodyle, zamiast bigosu – pikantne curry, zamiast dorożką – przejażdżka słoniem, zamiast czarnych habitów – pomarańczowe szaty mnichów buddyjskich, zamiast polnych kwiatów – orchidee... Z jednej strony wielkie metropolie, tętniące życiem ośrodki turystyczne, wystawne rezydencje królów, z drugiej – pola ryżowe, gęste gaje kokosowe, rajskie plaże oraz ukryte w lasach khmerskie świątynie o bajkowej architekturze.

Przewodnik Tajlandia. Świątynie, pływające targi i rajskie plaże to zaproszenie w podróż po najciekawszych zakątkach Królestwa Tajlandii – od "piekielnie" hałaśliwego Bangkoku aż po rajskie wyspy. Szczegółowe opisy nie tylko przybliżają specyfikę danego miejsca, ale zawierają wszelkie informacje praktyczne dotyczące podróży. Przewodnik, wzbogacony o przeszło 100 map, wskazuje jak dojechać w dane miejsce, co naprawdę warto zobaczyć, gdzie bezpiecznie zanocować oraz gdzie i jakich specjałów tajskiej kuchni można spróbować.

źródło opisu: Bezdroża, 2009

źródło okładki: www.bezdroza.pl