Zgłosuj na książki roku 2017

Świadek nieoczekiwany

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samosąd". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Literatura polska, samosąd
Ireneusz

Utwór zdobywcy nagrody literackiej miasta Kalisza (1938), nagrody Ziemi Krakowskiej (za sztukę Wielkanoc, 1946), nagrody literackiej miasta Krakowa (za całokształt twórczości literackiej, 1960), nagrody II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (za całokształt twórczości, 1969).

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ireneusz | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Cieżko powiedzieć coś na ten temat. Dla człowieka przyzwyczajonego do tego że ksiażko jest o "czymś" że jest puenta że są emocje że jest akcja że są chociaż kilkustronnicowe usypiające opisy przyrody ciężko się po przeczytaniu czegoś takiego otrząsnąć. W wielu przypadkch jest tak że chociaż na końcu "coś" jest na co się wyczekiwało przez wszystkie strony. A tu nic. Ale z drugiej strony przecież życie zwykłego człowieka, nas zwykłych czytelników nie nadaje się za bardzo na scenariusz książki o którą biją się wydawnictwa i ludzie ustawiają się w kolejkach do księgarni. Każdy z nas po prostu "żyje", chodzi rozmawia, przemieszcza się, myśli. Taka jest trochę ta książka. Bohater nie jest aż tak zwykły bo najzwyklejsze jego myśli są bardziej poukładane, logiczne i wyrafinowane niż moja najbardziej przemyślana publiczna wypowiedź. Książka napisana bardzo poprawnym językiem, językiem jakiego nie usłyszy się na ulicy, tramwaju, czy kinie. Warte przeczytania ażeby trochę się uspokoić i...

Rosana | 2013-10-12
Na półkach