Związki tlenowe pierwiastków bloku sp

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
9788372078124
Anusiaa

W książce przedstawiono chemię połączeń tlenowych pierwiastków bloku sp w roztworach wodnych i fazie stałej. Połączenia tlenowe porządkowano z zastosowaniem klasyfikacji morfologicznej Górskiego, co pozwoliło na pokazanie wszystkich prostych połączeń tlenowych pierwiastków, a także prawidłowości w zakresie ich struktur oraz ich reaktywności. Książka może być wykorzystana przez studentów wydziałów chemicznych uniwersytetów i politechnik oraz wydziałów farmacji i chemii spożywczej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopw.pl/index.php?s=karta&id=1098

źródło okładki: http://www.wydawnictwopw.pl/okladki/p1098.jpg

Martyna | 2016-09-28
Przeczytana: czerwiec 2016

Bardzo miło spędzony drugi semestr studiów z tzw. Czerwoną Biblią :)

swimmerek | 2014-02-27
Przeczytana: 19 czerwca 2014