Long John Silver, t.4: Guyanacapac

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Long John Silver". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taurus Media
Long John Silver - Guyanacapac
komiksy
giera

Komiks ten nawiązuje do twórczości Roberta Louisa Stevensona, a szczególnie do postaci Johna Silvera znanego z powieści Wyspa skarbów.

Spektakularny tandem - Xavier Matthieu i Lauffray Dorison - kontynuuje pirackie przygody, składając przy tym hołd dla literatury przygodowej i pirackim opowieściom.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/

giera | 2013-06-11

Zdaję sobie sprawę, że w komiksach tego typu – pirackich, awanturniczych, przygodowych – nie jest najważniejsze, aby fabuła była prawdopodobna. Ale niestety, czytając zaproponowane rozwiązania, zżymam się. Ponieważ Xavier Dorison i Mathieu Lauffray do dobrej przygodowej historii dopisali paranormalne dno, co mi się już nie podobało. Widać, że obaj panowie są wielkimi fanami filmu Stevena Spielberga Indiana Jones i świątynia zagłady, wiele z pomysłów scen jest jakby żywcem wyjęte z tego filmu.

- - -
całość tu: