Smoki, demony i koniec świata

Wydawnictwo: Agencja AgatArt
Andman

Oto co autor mówi o swojej książce: Opowiadania zostały ustawione historycznie. Wychodzę od "Prawdziwej historii ostatniego smoka" (autorska wersja bajki o Szewcu Dratewce) którego akcja dzieje się w przestrzeni baśniowej, następnie idę przez światy pogańskie i stopniowo poprzez międzywojnie, współczesność dochodzę do wizji z opowiadania "Deus est machina". To są konkretne wydarzenia, epoki i tym samym świat, który swoją naturą nie odbiega od Polski. Np. "Nekropolia Ho!" jest inspirowana Łodzią. To połączenie średniowiecznej historii żyjącego cmentarza. Nekropolia to cmentarz przy ulicy Retkińskiej, który wkomponowany jest w bloki. Zainspirowała mnie myśl o tym jak wyglądałoby życie osób, które tam trafiły.

źródło opisu: http://agencja-agatart.pl/index.php?spage=wydawnictwo

źródło okładki: własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!