Kto pyta, nie błądzi. Nobliści odpowiadają dzieciom

poradniki

Istnieją pytania tak proste, że zadać je może każde dziecko, natomiast odpowiedzieć na nie są zdolni tylko nieliczni. Laureaci Nagrody Nobla z najróżniejszych dziedzin od medycyny przez fizykę do literatury zaskakująco prosto i zrozumiale objaśniają w tej książce złożone problemy naszej epoki, omawiając fundamentalne pytania, na które muszą być przygotowani nie tylko rodzice ciekawskich dzieci. Ten zbiór wypowiedzi naukowców, polityków i artystów dla dzieci i dorosłych w lekkiej formie pozwala zaznać przyjemności płynącej z dobrego ogólnego wykształcenia.

Monika | 2014-12-27
Przeczytana: 2006 rok