Gwałt w noc sylwestrową

Wydawnictwo: PHU Audio-Biel
wrocław, przestępstwa, reportaż
literatura faktu
scarabas

Najsłynniejsze wrocławskie śledztwa i procesy. "Ta książka, oparta na materiale dziennikarskim zebranym podczas sądowych procesów, pokazuje sprawców przestępstw. Tych, którym udowodniono zbrodnię i wymierzono karę. Zobaczymy ich więc na sali sądowej, gdy mówią, jak popełnili zbrodnię. Także, jak nie przyznają się do winy. Poznamy ich ofiary. Czasem motywy zbrodni, jeśli takowe...

Najsłynniejsze wrocławskie śledztwa i procesy.

"Ta książka, oparta na materiale dziennikarskim zebranym podczas sądowych procesów, pokazuje sprawców przestępstw. Tych, którym udowodniono zbrodnię i wymierzono karę. Zobaczymy ich więc na sali sądowej, gdy mówią, jak popełnili zbrodnię. Także, jak nie przyznają się do winy. Poznamy ich ofiary. Czasem motywy zbrodni, jeśli takowe ustalono.

Sprawcy i ich ofiary - oni są tutaj bohaterami. Po stronie jednych i drugich rozegrała się jakaś życiowa tragedia. Ci pierwsi dopuścili się najcięższych przestępstw, ci drudzy znaleźli się na ich drodze. Nierzadko przypadkiem.

Jeżeli choć przez chwilę po przeczytaniu tej książki zastanowicie się drodzy Czytelnicy nad tym, że łatwiej jest kogoś skrzywdzić niż mu pomóc, to ta książka spełniła swoje zadanie."

źródło opisu: Fragment przedmowy autorki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie