Komiks w szponach miernoty

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Hari_Seldon

Na Festiwalu w Łodzi Jerzy Szyłak zapowiedział, że wkrótce ukaże się jego nowa książka, zatytułowana Komiks w szponach miernoty. Wedle samego autora będzie w niej mowa o psuciu teorii komiksu, jakie odbywało się w Polsce w ostatnich latach. Wystarczy jednak zajrzeć do środka, by przekonać się, że jest ona o czymś więcej. Autor pisze nie tylko o tym, jak teorię się psuje, ale i o tym, jak najlepiej (jego zdaniem) byłoby ją naprawić. Dlatego też czytelnik znajdzie tu szereg uwag na temat przemian w patrzeniu na komiks, teoretycznych założeń towarzyszących jego opisowi, analiz relacji pomiędzy komiksem a światem sztuki, przypomnień twórców ważnych dla komiksu światowego i polskiego, a także streszczenie poglądów samego Szyłaka.

źródło opisu: http://www.timof.pl

źródło okładki: http://www.timof.pl

Paweł Panfil | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Chociaż z początku wydaje się, że celem wywodu(ów) Szyłaka jest krytyka Skrzypczyka i Woynarowskiego, będących zdecydowanie głównymi bohaterami tej książki, to w kolejnych rozdziałach wykracza on poza ich "dokonania naukowe" i serwuje czytelnikowi sporą dawkę rzetelnie skomponowanej bibliografii.

RafałBartczak | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017