Studia nad początkami i rozplanowaniem miast nad środkową Odrą i dolną Wartą (województwo zielonogórskie), tom II, Dolny Śląsk, Dolne Łużyce

Wydawnictwo: Lubuskie Towarzystwo Naukowe
historia
Łukasz Kuć

Spis treści: *Andrzej Wędzki - "Podziały terytorialne" *Stanisława Zajchowska - "Środowisko geograficzne" *Zofia Hilczerówna, Alina Urbańska-Łosińska - "Rozwój terenów osadniczych u schyłku starożytności i we wczesnym średniowieczu w południowej części województwa zielonogórskiego" *Stanisława Zajchowska - "Rozwój osadnictwa śląsko-łużyckiej części województwa zielonogórskiego od XII do XIV...

Spis treści:

*Andrzej Wędzki - "Podziały terytorialne"
*Stanisława Zajchowska - "Środowisko geograficzne"
*Stanisława Zajchowska - "Rozwój osadnictwa śląsko-łużyckiej części województwa zielonogórskiego od XII do XIV wieku"
*Barbara Tuchołka - "Bytom Odrzański"
*Marian Kutzner - "Głogów"
*Stanisław Kowalski - "Gubin"
*Stanisław Kowalski, Jan Muszyński - "Kożuchów"
*Jan Muszyński - "Krosno Odrzańskie"
*Andrzej Wędzki - "Lubsko"
*Stanisław Kowalski - "Nowe Miasteczko"
*Zuzanna Szczegóła - "Nowogród Bobrzański"
*Szczęsny Skibiński - "Przemków"
*Stanisław Kowalski - "Przewóz"
*Andrzej Wędzki - "Sulechów"
*Ewa Kręglewska-Foksowicz - "Szprotawa"
*Andrzej Wędzki - "Świebodzin"
*Andrzej Wędzki - "Trzebiel"
*Grażyna Wróblewska - "Wschowa"
*Wiesław Posadzy - "Zielona Góra"
*Hieronim Szczegóła - "Żagań"
*Stanisława Zajchowska, Andrzej Wędzki - "Żary"
*Zdzisław Kaczmarczyk - "Rozwój miast nad środkową Odrą i dolną Wartą do końca XV wieku"
*Zofia Kulejewska-Mazurek - "Rozwój sieci miejskiej na ternie województwa zielonogórskiego w czasach nowożytnych od XVI do XX wieku"

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie