Recepcja muzyki romantycznej w literaturze XIX

Książka jest przypisana do serii/cyklu "LITERATURA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Scriptorium
sztuka
tolek

Studiowanie literackiej recepcji dzieł muzycznych pozwoliło zauważyć, iż XIX-wieczni artyści, opisujący życie muzyczne swoich czasów, nie ograniczali się do rejestrowania reakcji i powielania dominujących poglądów, ale przyczyniali się do rozpowszechnienia muzycznej kultury i jej ukierunkowania - bowiem literacka interpretacja dzieła muzycznego, a także sama werbalizacja estetycznych uczuć, ułatwiały zrozumienie muzyki i wpływały na kształtowanie się opinii na jej temat

źródło opisu: www.scriptorium.net.pl

źródło okładki: www.scriptorium.net.pl