Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Babylon Revisited
opowiadania, Fitzgerald
Łukasz

Książka zawiera dwa opowiadania "Odwiedziny w Babilonie" oraz "Berenika obcina włosy".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gosia | 2013-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 14 maja 2013

Opowiadania to krótka forma, ale język autora i sposób prowadzenia narracji przypadły mi do gustu, więc jeszcze sięgnę po jakąś jego książkę.

Zajawka | 2017-04-23

Wyobraź sobie, że jesteś w pociągu. Złocistomleczne słońce sączy się wokół ciebie, szare chmury wyciskają szmaty deszczu na szyby, tory uciekają z głuchym chichotem. Na języku smak obłędnie słodkiego karmelu, a znad stronic unosi się parna gorzkość starego papieru... Mimowolnie zerkasz na nazwę mijanej miejscowości.

Jesteś w Babilonie.
Odwiedziny w Babilonie to zbiorek trzynastu opowiadań autora Wielkiego Gatsby'ego, dziejących się w przeróżnych miejscach, dotyczących najróżniejszych problemów, ale zawsze skupiających się na subtelnym odmalowaniu różnorodnych portretów postaci. Fitzgerald jest pisarzem samotności - przyglądając się z bliska zachowaniom jego bohaterów, czujemy ją wszędzie. Z jednej strony to daje im siłę: ostateczna decyzja zawsze należy do nich, to oni ukształtują zakończenie, to ich twarze będziemy mieli pod powiekami... ale są to jednocześnie historie ich słabości, obraz upadku i świadomość, z jakich powodów odsunięto się od nich i pozostawiono ich samym...

Bartosz Oleszko-Pyka | 2017-12-26
Joanna | 2017-05-26