Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Case of the Postponed Murder
kinga94

-Ktoś coś zawołał,myślę,że Wentworth spojrzał w świetlik , i usłyszałam strzał.
-Zabito go na miejscu?
-Zatoczył się, i zgięty w pół, z twarzą w dłoniach wybiegł z mesy.
-I co?
-Spojrzałam w górę i zobaczyłam poruszająca się postać.Usłyszałam kroki na pokładzie. Podbiegłam do drzwi prowadzących do afterpiku.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2000

źródło okładki: www.literacki24.pl

Meszuge | 2014-03-06
Przeczytana: 24 listopada 2011

Powieści kryminalnych, w których główną rolę gra adwokat Perry Mason, Erle Stanley Gardner napisał pewnie koło setki. Czytałem ich kiedyś wiele w serii z kluczykiem, albo jamnikiem, już nie pamiętam. Czasem wracam do tych starych kryminałów z sentymentu za prostymi, nieprzekombinowanymi opowiadaniami. Oczywiście fabuła taka prosta nigdy nie była i właściwie bardzo rzadko udawało mi się odgadnąć, kto zabił.

Atrakcyjna młoda kobieta odwiedza adwokata w jego kancelarii, co zapowiada całe mnóstwo problemów i komplikacji z morderstwem włącznie. Tym razem popełnionym na jachcie. I znów Perry Mason, Della Street, jego sekretarka i Paul Drake, detektyw, ryzykują życie, zdrowie, reputację i wolność, aby tylko rozwikłać kryminalną intrygę.

Rzecz dzieje się w latach trzydziestych, albo czterdziestych ubiegłego stulecia, co nadaje powieści specyficzny klimat.

fik | 2015-03-17
Przeczytana: 16 marca 2015

Taki sobie kryminałek,oparty praktycznie w całości na dialogach.Autor widać że czytał kiedyś Conan Doyla, choć chyba dawno. Czyta się lekko,szybko i nawet fajnie, lektura na jeden wieczór lub jedną podróż

oleczka89 | 2018-01-08
Morgoth | 2017-09-25