Daj sercu szansę

Wydawnictwo: Pol-Nordica
Rules of Marriage
837264182X
Isabelle

Rachel Brady wyrusza wraz ze swym mężem, sierżantem armii Wellingtona, na Półwysep Iberyjski, gdzie toczy się wojna z Napoleonem. Rachel jest troskliwą żoną, ale jej małżeństwo z Edwinem trudno uznać za udane. Pragnąc wyzwolić się z krępujących swobodę więzów, niegodziwy mężczyzna postanawia sprzedać żonę swemu kumplowi od kieliszka. Z koszmaru ratuje Rachel lord Jacob Forrester, oficer,...

Pragnąc wyzwolić się z krępujących swobodę więzów, niegodziwy mężczyzna postanawia sprzedać żonę swemu kumplowi od kieliszka. Z koszmaru ratuje Rachel lord Jacob Forrester, oficer, któremu - jako pełna poświęcenia pielęgniarka - ocaliła życie, kiedy został ciężko zraniony. Od tej pory towarzyszy Jacobowi na wojennym szlaku i rodzi się między nimi miłość.

Po powrocie do Anglii lord Jacob pragnie zalegalizować związek z Rachel, ale jest to właściwie niemożliwe, wszak formalnie jest ona nadal żoną sierżanta Brady...

źródło opisu: Wyd. Pol-Nordica, 2003

źródło okładki: www.polnordica.com.pl

Nie jest zła. Można się dowiedzieć z niej paru historycznych ciekawostek, np. kogo przezywano Nosalem, a kto to był Boney, jakie miano nosił rekrut w czasie wojen napoleońskich, opisano "nieortodoksyjne" metody leczenia, które kiedyś widziałam na tubie. itd. itp.
Poza tym pojawia się wspominka o książce,która podobała się nawet królowi regentowi, a została napisana przez kobietę ;).
Jeżeli czytając romans historyczny nie dowiemy się jak to drzewiej bywało, to dopiero wtedy można go uznać za mało wartościowy :).

Isabelle | 2013-05-24
Przeczytana: 2004 rok

Autorka tej ksiazki to Wilma Counts. Czyta sie szybko, i z wielkim zainteresowaniem. Mozna sobie wyobrazic jak wygladalo zycie w tamtych czasach w czasie bitew.

sigma122 | 2017-02-15
pennylancaster | 2016-09-11