Robert Lewandowski. Narodziny gwiazdy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gwiazdy sportu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
sportowe
Amanda

W młodości nie było "Lewego". Był "Bobek". Do dziś żaden z trenerów i kolegów z Varsovii nie powie o nim inaczej. Przydomek wziął się z kego mikrej postury. Najmniejszy w drużynie, niższy o głowę od pozostałych. Zawijał dwa razy spodenki wokół pasa i wychodził na boisko. - Nóżki miał jak patyczki. Kiedy biegał z piłką, wydawało się, że zaraz się na nich przewróci. Mówiłem, żeby jadł boczek to...

- Nóżki miał jak patyczki. Kiedy biegał z piłką, wydawało się, że zaraz się na nich przewróci. Mówiłem, żeby jadł boczek to w końcu urośnie - pamięta Krzysztof Sikorski, trener Varsovii.
[fragment książki]

Musieliśmy mieć pewność, że Robert będzie pasował do naszej drużyny. Kilka razy oficjalnie obserwował go trener Jurgen Klopp, podobnie jak nasz dyrektor sportowy Michael Zorc. Również i jak pojechałem na mecz Lecha. Raz wybraliśmy się w trójkę, incognito. Nie chcieliśmy, żeby ktoś nas rozpoznał, dlatego założyliśmy bluzy z kapturami, czapki i usiedliśmy między kibicami. Nikt nie dowiedział się o naszej wizycie. Chodziło nam o to, żeby Robert nie wiedział, że jesteśmy na stadionie. Chcieliśmy zobaczyć jak się zachowuje, kiedy nie ma pojęcia, że jest obserwowany.
[Hans-Joachim Watzke, dyrektor zarządzający Borusii Dortmund]

Nie chcieliśmy wiedzieć, czy urodzi nam się syn, czy córka. Jeśli to będzie chłopak, zostanie sportowcem - przewidywał mój mąż Krzysztof, który na początku wymyślił, że nazwiemy go Arnold.
- Musi mieć międzynarodowe imię, by za granicą nie było problemów - powiedział. Z Arnolda się tylko zaśmiałam, a więc mąż stwierdził:
- Będzie Robert, z angielskiego Bob.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

| 2013-09-16

książka o prawdziwym polskim napastniku, jednym z najlepszym w całej europie

maksymilian | 2015-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2015

Fajna książka!
Przedstawi rysopis kariery i życia zawodnika w tym przypadku Roberta Lewandowskiego.Różne ciekawostki na temat zawodnika oraz dokładne statystyki.
Polecam zainteresowanym tym sportem.

Matacz | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2015, E-Books
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Minibiografia Roberta Lewandowskiego. Fajnie wydana, bogato ilustrowana książeczka, opisująca karierę jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Od początków, gdy Robert musiał pomagać matce w utrzymaniu domu, do topowych europejskich klubów. Od zera do bohatera. Inspiruje i pokazuje, że chcieć to móc, a ciężką pracą można osiągnąć sukces.

nradko | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bardzo przyjemna ksiązeczka, można spokojnie przeczytac w niecałą godzinkę :) Książka opisuje życie Roberta od 8 r.ż. do połowy 2013 roku, można dowiedzieć się parę naprawde fajnych informacji o Lewym.
O kim czytac jak nie o Lewnadowskim??

Maciej | 2016-09-21
Przeczytana: luty 2013

Bardzo lekkim językiem opisania kariera Roberta do 2013 roku.

Mateusz Wesołowski | 2017-07-06
Jabol3355 | 2016-07-07