Edukacja ustawiczna. Wymiar teoretyczny i praktyczny

Wydawnictwo: Instytut Badań Edukacyjnych
Kamulka84

Współczesny świat wymaga bezustannego uczenia się. Ciągłe uczenie się umożliwia zdobywanie nowych kwalifikacji i kompetencji niezbędnych w pracy zawodowej i w życiu codziennym. Uczymy się w instytucjach edukacyjnych i w miejscu pracy, ale także przez uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym – ktoś nas uczy i uczymy się sami, a także uczymy innych. Zatem szeroko rozumiana edukacja ustawiczna nie ogranicza się do dokształcania i doskonalenia zawodowego – jest swoistą strategią całożyciowego rozwoju, realizacją idei uczenia się przez całe życie.

Pedagogika pracy jest subdyscypliną pedagogiczną, której przedmiotem badań są pedagogiczne aspekty relacji: człowiek – wychowanie – praca lub, w nieco innym ujęciu, człowiek – obywatel – pracownik. Wychowanie i obywatelskość kierują naszą uwagę na społeczeństwo wychowujące, czyli społeczeństwo, w którym mamy do czynienia ze zjawiskiem przenikania się edukacji, pracy, działalności społecznej, polityki i ekonomii.

źródło opisu: http://www.ibe.edu.pl/pl/wydawnictwa-ibe/oferta

źródło okładki: http://www.ibe.edu.pl/pl/wydawnictwa-ibe/oferta